Arka nie zagra sparingu ze Stomilem. Jego miejsce na pewno zajmie Znicz Pruszków

Planowany na sobotę na godz. 12 sparing Arki ze Stomilem Olsztyn nie dojdzie do skutku. Rywalem będzie zaś Znicz Pruszków. Spotkanie zostanie rozegrane na Narodowym Stadionie Rugby.
Sytuacja w Olsztynie nie jest kolorowa. Piłkarze Stomilu już zeszły tydzień mogli zaliczyć do ciężkich, a w tym jest jeszcze gorzej. Od wtorku piłkarze mają prawo rozwiązywać kontrakty z winy klubu. Pod dużym znakiem zapytania stanęła wobec tego możliwość rozegrania w Gdyni meczu sparingowego z olsztynianami. Teraz wiemy, że spotkanie nie dojdzie do skutku.

Dla Arki ważne jest jednak, by regularnie mieć sparing partnerów i móc sprawdzać się na każdym kolejnym etapie przygotowań do rundy rewanżowej w I lidze. Stąd też - nie mając jeszcze oficjalnej informacji co ostatecznie wyniknie z drużyną z Olsztyna - klub szukał ewentualnego zastępczego rywala na sobotni mecz - miał nim być i ostatecznie na pewno będzie Znicz Pruszków.

- Potwierdzam, że sparing dojdzie do skutku i że rywalem będzie Znicz. Ustaliliśmy także, że zostanie on rozegrany w Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby - informuje rzecznik prasowy Arki Tomasz Rybiński.

MICHAŁ NALEPA: PLAN MIAŁEM TAKI, ŻEBY AWANSOWAĆ Z ARKĄ I ZAGRAĆ Z NIĄ W EKSTRAKLASIE PRZEZ ROK [ROZMOWA]