Arka wypożycza i testuje

Arka Gdynia wciąż poszukuje nowego napastnika. W sobotnim sparingu z Gryfem Wejherowo ma być testowany Adam Nagórski z III-ligowej Vinety Wolin. Z kolei Maciej Wardziński został na pół roku wypożyczony do Pogoni Lębork.
21-letni Wardziński do tej pory zagrał w ośmiu meczach pierwszego zespołu, ale w tym sezonie pojawił się na boisku tylko w spotkaniu I rundy Pucharu Polski z Pogonią Siedlce. Z kolei w III-ligowych rezerwach jesienią wystąpił w 15 meczach i zdobył sześć bramek. Wiosnę spędzi na wypożyczeniu w Pogoni Lębork.

Priorytetem Arki jest wciąż znalezienie napastnika. Po Rimo Huncie oraz Janie Pawłowski kolejnym testowanym zawodnikiem - jak informuje portal arkowcy.pl - ma być Adam Nagórski. 24-letni zawodnik w rundzie jesiennej zdobył dla Vinety Wolin (wicelider tabeli III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej) 14 goli w 15 meczach. Dwa z nich strzelił w październiku rezerwom Arki w wygranym 3:1 meczu w Gdyni. Pod koniec ubiegłego i na początku obecnego roku Nagórski był testowany przez Pogoń Szczecin. Pojechał z nią na dwa zgrupowania i zdobył nawet trzy gole w sparingach. Ostatecznie nie znalazł jednak uznania w oczach trenera Czesława Michniewicza, teraz spróbuje szczęścia w Gdyni. Ma wystąpić w sobotnim sparingu Arki z Gryfem Wejherowo. Jego początek zaplanowano na godz. 13.

Tymczasem nowi zawodnicy żółto-niebieskich wybrali numery, z którymi grać będą w rundzie wiosennej. Wypożyczony z Legii Warszawa Mateusz Szwoch będzie miał na plecach "10", wypożyczony z Lecha Poznań Dariusz Formella "7", natomiast pozyskany z Miedzi Legnica Yannick Kakoko występować będzie z nr 20.

MICHAŁ NALEPA: CHCĘ ZAGRAĆ Z ARKĄ W EKSTRAKLASIE [ROZMOWA]