Hit transferowy Arki? Maciej Gostomski na treningu gdynian

We wtorek treningi z Arką Gdynia rozpoczął bramkarz Maciej Gostomski, przebywający ostatnio w szkockim Rangers FC.

Polub nas na Facebooku

Kibicom interesującym się polskim futbolem choć w minimalnym stopniu nie trzeba szerzej przedstawiać Gostomskiego. Jego największy sukces to zdobycie mistrzostwa Polski z Lechem Poznań w sezonie 2014/15. Ma przede wszystkim doświadczenie i 44 spotkania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce w dorobku.

W obecnym sezonie 27-letni golkiper rozegrał dwa mecze w ekstraklasie w barwach Kolejorza, jednak klub nie zdecydował się przedłużyć z nim kontraktu. Zimą Gostomski udał się na testy do Rangers FC, po których podpisał półroczny kontrakt.

Tam nie poszło mu jednak najlepiej, gdyż nie rozegrał żadnego meczu. Niedawno szkocki klub poinformował, że bramkarz wrócił do Polski z powodów rodzinnych.

We wtorek Gostomski rozpoczął treningi z Arką. W klubie są teoretycznie Konrad Jałocha czy Jakub Miszczuk, jednak Gostomski jest o kilka półek wyżej. Inna sprawa, że przepisy FIFA jasno mówią, że piłkarz nie może grać w sezonie w więcej niż dwóch klubach. Zatem do ewentualnego transferu mogłoby dojść najwcześniej podczas letniego okienka transferowego.MICHAŁ NALEPA: CHCĘ ZAGRAĆ Z ARKĄ W EKSTRAKLASIE [ROZMOWA]