Arka Gdynia z licencją na grę w ekstraklasie. Wisła Płock również

Arka Gdynia, a także Wisła Płock, otrzymały licencję na grę w ekstraklasie w sezonie 2016/17.
Co prawda rozgrywki I ligi jeszcze trwają, ale Arka i Wisła już teraz pewne są awansu. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN mogła więc rozpatrzyć wnioski obu klubów odnośnie przyznania im licencji do gry w ekstraklasie. Zostały one rozpatrzone pozytywnie, równocześnie zaznaczono w nich, że oba klubu objęte zostały nadzorem infrastrukturalnym oraz finansowym.

Punkt dotyczący Arki brzmi następująco:

"Komisja postanowiła przyznać Klubowi Arka Gdynia SSA Licencję na rozgrywki Ekstraklasy na sezon 2016/2017 z nadzorem infrastrukturalnym oraz finansowym. Nadzór infrastrukturalny nałożono w związku z koniecznością realizacji zaleceń wynikających z raportu Eksperta ds. Infrastruktury. Komisja zobowiązała Klub do realizacji przedmiotowych zaleceń do dnia 30 czerwca 2016 roku, za wyjątkiem wymagań określonych w kryterium I.03 Podręcznika Licencyjnego. Zgodnie z wspomnianym kryterium każdy Stadion musi być wyposażony w furtki ewakuacyjne umożliwiające ewakuację na płytę boiska. Mając na uwadze, iż właścicielem obiektu jest miasto oraz ze względu na czasochłonne procedury przetargowe, Komisja zobowiązała Klub do spełnienia przedmiotowego kryterium do rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2016/2017 pod rygorem nałożenia sankcji regulaminowych przewidzianych przez Podręcznik Licencyjny.

Nadzór finansowy nałożono w związku z awansem Klubu do wyższej klasy rozgrywkowej, co wiąże się z koniecznością monitorowania złożonej prognozy finansowej w celu uniknięcia znaczących odchyleń przychodów i kosztów."

Cały komunikat Komisji ds. Licencji TUTAJ.

Zdjęcie Adidas Piłka nożna ACE Glider AO3413 Zdjęcie Adidas Piłka Nożna EKSTRAKLASA GLIDER AX7583 Zdjęcie ADIDAS Piłka Nożna Tango Rosario 5 656927
Adidas Piłka nożna ACE Glid... Adidas Piłka Nożna EKSTRAKL... ADIDAS Piłka Nożna Tango Ro...
Sprawdź ceny » Porównaj ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info