Pierwsze ekstraklasowe wzmocnienie Arki. Błąd za Formellę

Ofensywa transferowa Arki powoli rusza. Klub zaczął poszukiwania na pozycję, na której zaraz będzie wakat, a więc na lewym skrzydle. Dariusza Formellę ma zastąpić Adrian Błąd - informuje serwis arkowcy.pl.
Kto to taki? Błąd jest piłkarzem Zagłębia Lubin i praktycznie całe swoje piłkarskie życie spędził właśnie na Dolnym Śląsku. Przerwę od "Miedziowych" zrobił sobie w sezonie 2011/12 oraz w rundzie jesiennej kolejnych rozgrywek, kiedy grał dla Zawiszy Bydgoszcz. Został wówczas najlepszym piłkarzem I ligi, strzelając 15 goli i awansując z tym klubem do ekstraklasy, gdzie rozegrał jeszcze całą jesień. Później wrócił do rodzimego Lubina i ponownie reprezentował barwy Zagłębia. W minionych latach Błąd znany był ze swojej szybkości i waleczności, a jego nazwisko nie było anonimowe w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Ostatnio jednak znikło w czeluściach III ligi.

Zakończony sezon upłynął bowiem głównie pod znakiem występów dla rezerw Zagłębia. Łącznie w ekstraklasie minionych rozgrywek Błąd rozegrał pięć spotkań, lecz w sumie tylko 49 minut. Był jednak wiodącą postacią drugiego zespołu z Lubina, dla którego w 17 meczach strzelił 10 goli. Czy to jednak wystarczy?

W Zagłębiu zyskał miano typowego walczaka, który nie odpuszcza na murawie. Oddany barwom klubu i równie dobrze żyje z zaprzyjaźnioną w Lubinie Arką. Można więc liczyć, że przywiązanie do tradycji pokaże też nad morzem, stąd zapewne obrał kierunek na Gdynię.

Nie da się ukryć, że Błąd przychodzi do Arki jako skrzydłowy, który musi zastąpić odchodzącego do Lecha Dariusza Formellę. Ciekawe tylko w jakiej dyspozycji jest piłkarz, który cały sezon rozegrał jedynie w rezerwach i co sprawiło, że w nich musiał się znaleźć? Z pewnością obniżka formy jest w to również wkalkulowana. Pozytywem jest natomiast fakt, że Błąd w Arce spędzi cały okres przygotowawczy, co pozwoli mu zapewne odbudować się także od strony mentalnej.

MICHAŁ NALEPA: PLAN MIAŁEM TAKI, ŻEBY AWANSOWAĆ Z ARKĄ I ZAGRAĆ Z NIĄ W EKSTRAKLASIE PRZEZ ROK [ROZMOWA]


Zdjęcie Puma Lanki (103120) Zdjęcie Lanki Puma EVOPOWER 2.3 FG (103528) Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED SLS FG (103731)
Puma Lanki (103120) Lanki Puma EVOPOWER 2.3 FG ... Lanki Puma EVOSPEED SLS FG ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info