Sport.pl

"To już koniec. Pakuj się i won do Gdyni". W Lechu mają dość Formelli. Czy wróci do Arki?

W Lechu już nikt go nie chciał. Został więc wypożyczony do Arki, czyli klubu, który go wychował. Tam Dariusz Formella się odbudował. Zagrał znakomitą wiosnę ubiegłego sezonu I ligi i odmieniony miał wrócić do Poznania. W stolicy Wielkopolski z powrotem mają go dość. "To już koniec. Pakuj się i won do Gdyni" - grzmi strona kkslech.com.
Frustracja będąca wynikiem gry Lecha Poznań jest zrozumiała. Piłkarze fundują kibicom ten sam dramat, który przeżywali w ubiegłym sezonie. Porażka goniła porażkę, klęska nakładała się na klęskę. Teraz nie jest lepiej. Po trzech kolejkach "Kolejorz" wykupił abonament na strefę spadkową.

Zespół gra katastrofalnie i od początku obecnych rozgrywek musi zbierać się z ziemi. Najpierw marny, bezbramkowy remis we Wrocławiu ze Śląskiem, potem konsekwentnie dwa razy po 0:2 przy Bułgarskiej. Najpierw od Zagłębia Lubin, potem od Jagiellonii. Po meczu z tą ostatnią czara goryczy się przelała, a oberwał ten, którego już zimą tego roku jak najszybciej chciano się pozbyć - Dariusz Formella.

Nieoficjalna strona poznańskiego klubu wystawiła skrzydłowemu nieciekawą laurkę.

"Zbliża się koniec meczu z Jagiellonią Białystok. Słaby zawodnik piłkarsko co potwierdzają wszystkie Lechowe statystyki, któremu znów zaszkodził przeskok z Arki do Lecha dopuścił się wczoraj karygodnego zachowania. W końcówce spotkania słysząc uwagi z III trybuny od grupy kibiców obrócił się w ich kierunku i splunął. Wcześniej słysząc uwagi z trybun co do jego karygodnego zachowania uciekł po końcowym gwizdku do szatni mając gdzieś kibiców z III trybuny jak i resztę ludzi, którzy przecież opłacają takich cwaniaków jak on."

Odbiegamy od analizy, czy wydarzenie faktycznie miało miejsce, czy przebiegało dokładnie tak, jak opisano to w artykule, czy może jednak Formella splunął w nieodpowiednim miejscu i czasie, a resztę można było dorobić samemu - nie da się tego teraz stwierdzić.

Kibice są za to, delikatnie mówiąc, niezadowoleni. Przede wszystkim z postawy i wyników CAŁEJ drużyny. Dostało się jednak temu, który już kiedyś był na cenzurowanym i relacji z poznańskimi kibicami nigdy nie miał zbyt dobrych, a gdy dodatkowo jego gra faktycznie nie jest pokazem piłkarskiego geniuszu, o obelgi z trybun nie było trudno. Dzisiaj kibic - w dodatku w furii po porażce drużyny - myśli, że jak zapłacił za bilet, to wolno już mu wszystko. Wyzywasz piłkarza, a potem oburzasz się, że ten zareagował (o ile faktycznie było tak, jak to przedstawiono).

Pytanie tylko, czy Formella to faktycznie człowiek, który psuje całą poznańską lokomotywę, czy może ze strony kibiców to po prostu desperackie chwytanie się brzytwy i szukanie kozła ofiarnego.

Ciężko bowiem powiedzieć, by półroczna przygoda wypożyczeniowa Formelli w Gdyni przyniosła jakąkolwiek sensację pokroju tych, po których w Poznaniu chcą wywozić go na taczkach (w tekście przypominane są też inne wybryki 20-latka, wobec których klub miał nie wyciągać żadnych konsekwencji). Wręcz przeciwnie. Był jedną z wiodących postaci zespołu - strzelił sześć goli i miał cztery asysty. Bez udziału Formelli trudno byłoby Arce o awans do ekstraklasy. To wszystko w jedną rundę, w całkowicie nowym dla niego zespole.

Frustracja przeniesiona z wyników drużyny na zachowanie Formelli odbija się też na zaprzyjaźnionym gdyńskim klubie:

"Pakuj manele i won do Gdyni. Kibice Lecha nie po to przychodzą na stadion, żeby pluł w ich kierunku nieopierzony 20-latek. Lech to nie Arka, może tam na takie zachowanie ludzie przymykają oko, ale nie tutaj."

Jedno jest pewne. Napisanie tego tekstu w pełnych emocjach nikomu nie wyszło na dobre. Piłkarzowi i relacjom kibicowskim. Jaka jest więc przyszłość Formelli w Lechu? Jeśli będzie zmuszony szukać nowego klubu, to z pewnością pierwszym wyborem będzie Arka.

Zdjęcie LANKI UMBRO STADIA 3 FG 81123UDKN Zdjęcie LANKI UMBRO GEO FLARE SHIELD FG 80825UCGY Zdjęcie LANKI UMBRO EXTREMIS HG-A 80845UCH6
LANKI UMBRO STADIA 3 FG 811... LANKI UMBRO GEO FLARE SHIEL... LANKI UMBRO EXTREMIS HG-A 8...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (26)
"To już koniec. Pakuj się i won do Gdyni". W Lechu mają dość Formelli. Czy wróci do Arki?
Zaloguj się
 • asmenix

  Oceniono 118 razy 98

  Tak, pozbądźmy się jednego z kilku zawodników w całej drużynie którzy na boisku grają na 100% i mają z tego jakieś efekty.

  Po prostu kiboli z 3-ki boli tyłek bo jakiś gracz zamiast podchodzić do nich na kolanach i przepraszać olał ich. Dobrze. Więcej zawodników powinno tak robić. Kibice są ważną częścią zespołu, ale nie są bardziej uprzywilejowani ani ważniejsi od samych graczy. I zawodnicy nie muszą przepraszać kiedy druga strona na nich tylko i wyłącznie bluzga.

 • bukaj22

  Oceniono 90 razy 82

  Bardzo dobrze zrobiłeś Formella ! Następnym razem pokaż środkowy pale debilom z trójki.

 • kalowiec

  Oceniono 91 razy 81

  Splunął w stronę bandyterki która siebie kibicami nazywa???? Szacun Formella!!!

 • tomtg123

  Oceniono 63 razy 55

  Zapewne Lech się go pozbędzie, nie chcąc wojny klubu z kibicami - i w efekcie zespół będzie jeszcze słabszy.
  A Arka się ucieszy.

 • knl111

  Oceniono 54 razy 48

  Dziwne, bo akurat Formella w tych ostatnich meczach (nawet pomijając strzelone bramki w Superpucharze) był jednym z niewielu lechitów, którym się coś chciało szarpać na boisku.

 • alinawaza

  Oceniono 41 razy 29

  Placa kartoflami a wymagaja poziomu Barcelony. Lech sie skonczyl. W Poznaniu jest dzisiaj prymitywna pilka. Zatrudniajac Urbana co oni chcieli osiagnac? Po Skorzy kolejny niespelniony bez charyzmy trenejro . Wlasciciel myslal ze Lech to samograj. Nic bardziej mylnego. Przerost formy nad trescia.

 • plendz

  Oceniono 39 razy 23

  Będziemy teraz komentować durne wpisy z kks.com na portalu i forum GW? I to jeszcze obrażające Arkę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX