Sport.pl

Koniec krótkiej przygody Lewickiego z Arką. Napastnik wypożyczony do Podbeskidzia

Ściągnięty do Gdyni przed tym sezonem Szymon Lewicki został wypożyczony do pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Umowa zawiera możliwość transferu definitywnego.
Lewicki to król strzelców minionego sezonu zaplecza ekstraklasy, gdzie strzelił 16 bramek. Po tak udanym sezonie dostał ofertę z ekstraklasowej Arki i - jak przyznaje - długo się nie zastanawiał.

- Przyznam, że miałem zostać w Zawiszy i gdyby tylko ten grał dalej w I lidze, tak pewnie by się stało. Próbowałbym z tym zespołem awansować - mówił po przyjściu do Arki. - Jedyna opcja jaka wchodziła w grę, to zmiana klubu na ekstraklasowy. Pojawiła się oferta z Arki, usiedliśmy do negocjacji i jestem - dodał.

Wydawało się, że Lewicki będzie idealnym wzmocnieniem do konkurencji w ataku. Wobec kontuzjowanego Pawła Abbotta, były gracz Zawiszy miał o miejsce w składzie rywalizować z innym nowo pozyskanym piłkarzem Dariuszem Zjawińskim oraz specjalistą od strzelania goli po wejściu z ławki rezerwowych Rafałem Siemaszko.

Pierwsze mecze szybko zweryfikowały zapały Lewickiego. W siedmiu dotychczasowych meczach Lotto Ekstraklasy tylko raz znalazł się w ogóle w kadrze meczowej, ale i tak całe spotkanie oglądał z ławki. Wystąpił jedynie w dwóch meczach Pucharu Polski: z IV-ligową Romintą Gołdap i II-ligową Olimpią Zambrów. W pierwszym z tych starć strzelił jednego gola.

Szanse na ligowe granie Lewickiego w Arce malały jednak z tygodnia na tydzień. Dobrze do zespołu wkomponował się Zjawiński (2 gole), a znakomitym dżokerem jest Siemaszko (2 gole). Do drużyny po kontuzji wraca też Paweł Abbott, który w ubiegłym sezonie był kluczową postacią Arki i Niciński to właśnie jemu bardziej zaufał, niż Lewickiemu.

Sam zainteresowany nie miał na treningach tęgiej miny. Widać było, że odczuwa brak grania i nie takiego startu w ekstraklasie się spodziewał. Stąd też pojawił się temat jego odejścia.

W środę zawodnik przeszedł testy medyczne, po których złożył podpis pod umową. Został wypożyczony do końca obecnego sezonu, jednak w kontrakcie zawarta została opcja transferu definitywnego.

Zdjęcie Lanki UMBRO CLASSICO 3 HGR 80950U096 Zdjęcie Lanki UMBRO UX-1 CLUB HG 80858UCN5 Zdjęcie Lanki UMBRO UX-1 PRO HG 80883UCRD
Lanki UMBRO CLASSICO 3 HGR ... Lanki UMBRO UX-1 CLUB HG 80... Lanki UMBRO UX-1 PRO HG 808...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: