Sport.pl

Polska młodzieżówka zmierzy się dziś w Gdyni z Czarnogórą. Zagrają Marcjanik i Podleśny

W poniedziałek o godz. 17.30 młodzieżowa reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz towarzyski. Tym razem rywalem będzie Czarnogóra. Zagrać powinni Michał Marcjanik (Arka Gdynia) i Damian Podleśny (Lechia Gdańsk).
- Każdy z powołanych zagra. Jest plan, by dla każdego znaleźć odpowiedni czas na boisku - mówił na konferencji przed meczem z Czarnogórą trener polskiej kadry Marcin Dorna.

To o tyle ważna informacja, gdyż w poprzednim meczu towarzyskim przeciwko Ukrainie nie zagrał żaden z dwójki wymienionych trójmiejskich zawodników. Oznacza to, że na Stadionie Miejskim w akcji powinniśmy zobaczyć między słupkami Podleśnego, zaś na środku obrony Marcjanika.

Starcie z Czarnogórą będzie kolejnym etapem w przygotowaniu reprezentacji do przyszłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce (m.in. też w Gdyni).

- Zakładamy rotację, po to powołałem większą liczbę zawodników. Chcę zobaczyć wszystkich w akcji - podkreślał Dorna. Prawdopodobnie więc zobaczymy piłkarza Arki Gdynia, dla którego będzie do debiut w młodzieżowej kadrze Polski. Wcześniej był powoływany na konsultacje, lecz nie dostał szansy na zaprezentowanie swoich umiejętności.

- Dla mnie to jest dodatkowa motywacja. Ten mecz to nie tylko szansa na debiut, ale grę przed własną publicznością, na boisku, które doskonale znam - przyznał Marcjanik.

Między słupkami (przynajmniej 45 minut) zagra na pewno inny trójmiejski piłkarz, Damian Podleśny. Golkiper Lechii Gdańsk przeciwko Ukrainie mecz oglądał z ławki rezerwowych, podstawowym bramkarzem był wówczas Jakub Wrąbel z Olimpii Grudziądz. Sporą konkurencję na środku obrony ma też Marcjanik. O plac rywalizuje z rewelacją Lecha Poznań Janem Bednarkiem i obiecującym defensorem Zagłębia Lubin Jarosławem Jachem.

Bilety na to spotkanie można nabywać w kasach stadionowych od godz. 10 w dniu meczu. Wejściówki kosztują: 20 zł trybuna Tory, 15 zł trybuna Górka oraz osoba na wózku z opiekunem. Po 10 zł za bilety zapłacą grupy zorganizowane. W niedzielę sprzedanych wejściówek było około tysiąca. Początek spotkania na Stadionie Miejskim o godz. 17.30.

Zdjęcie Nike Polska - koszulka DPOL46 Zdjęcie Nike Polska - koszulka RPOL15 Zdjęcie Nike Polska spodenki SPOL36
Nike Polska - koszulka DPOL46 Nike Polska - koszulka RPOL15 Nike Polska spodenki SPOL36
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: