Sport.pl

Ekstraklasa i Komisja Ligi nie walczą z chuliganami?

- Ekstraklasa, Komisja Ligi i większość klubów nie zrobiło nic, by wyrzucić z polskich stadionów chuliganów - pisze na swoim blogu Michał Szadkowski, dziennikarz Gazety Wyborczej i Sport.pl. W czwartek KL ukarała Arkę Gdynia ledwie 4 tys. złotych grzywny za odpalanie przez kibiców rac na stadionie w Zabrzu.
- Znów KL zadrwiła z prawa i pokazała chuliganom, że na polskich stadionach wolno wszystko. Żeby dostać 15 tys., jak Lechia tydzień temu, trzeba trafić bryłą lodu fotoreporterkę, a na 30 tys. zasługuje wniesienie kilkuset rac na derby Śląska - pisze na blogu Michał Szadkowski. Podkreśla także, że każda z tych kar jest po prostu śmiesznie niska.

Co ciekawe żadne sankcje nie spotkały Górnika Zabrze, czyli organizatora meczu, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na stadionie.

Nadzieję na poprawę sytuacji niesie nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Według jej zapisów kibol przyłapany na wnoszeniu rac na stadion, może liczyć się z karą więzienia albo wypłaceniem 180 stawek dziennych.

Sąd ukarał kiboli - czytaj tutaj >


Więcej o: