Ekstraklasa. Milion za utrzymanie Arki

Ryszard Krauze nie zostawi Arki. Jeśli gdyński klub utrzyma się w ekstraklasie, właściciel klubu przeleje na jego konto 1 mln zł premii.
Przed poniedziałkowym treningiem odbyło się spotkanie drużyny i sztabu szkoleniowego z przewodniczącym rady nadzorczej Witoldem Nowakiem i dyrektorem sportowym Andrzejem Czyżniewskim - czytamy w oficjalnym komunikacie rozesłanym do mediów. Na trwającym ponad godzinę spotkaniu zarząd klubu zapewnił o pełnym poparciu dla trenera Dariusza Pasieki. - Zmiana trenera nie wchodzi w grę - poinformował Nowak. - Na boisku chcemy widzieć jedenastu zdeterminowanych, nieustępliwych, agresywnych wojowników - dodał dyrektor Czyżniewski.

Na spotkaniu władz klubu, sztabu szkoleniowego i piłkarzy zostały omówione ostatnie wyniki zespołu i jego aktualna sytuacja w tabeli. Na zakończenie władze klubu poinformowały zawodników, że właściciel klubu Krauze przyznał dodatkowe premie za wygranie każdego z pozostałych do końca sezonu spotkań oraz premię specjalną za utrzymanie w ekstraklasie - wycenione zostało ono na milion złotych (do podziału na cały zespół).