Remis z Ventspils, Arka wraca z Turcji bez zwycięstwa

Ostatni mecz sparingowy żółto-niebieskich na tureckim zgrupowaniu w Side zakończył się remisem. Arka w trakcie przerwy zimowej nie zdołała odnieść ani jednej wygranej w meczach kontrolnych.
Arka rozpoczęła mecz w składzie: Moretto - Bruma, Rozić, Szmatiuk, Noll - Labukas, Zawistowski, Płotka, Burkhardt, Bożok - Mawaye. Gdynianie od początku spotkania rzucili się do huraganowych ataków na bramkę Łotyszy. Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando klubu z Trójmiasta. Niestety, w 40 minucie spotkania zespół Ventspilsu skutecznie wykorzystał kontratak i zdobył bramkę dającą prowadzenie. Ventspils przez całą pierwszą połowę zdobył się jedynie na dwie składne akcje ofensywne.

W drugiej części gry w składzie Arki nastąpiły dwie zmiany. Miroslava Bożoka zastąpił Denis Glavina, a za Josepha Mawaye wszedł Junior Ross. Gdynianie drugą połowę rozpoczęli w podobnym tempie jak pierwszą i już po kwadransie doprowadzili do remisu. Paweł Zawistowski dośrodkował z rzutu rożnego, a obrońca Maciej Szmatiuk uderzył piłkę głową i zdobył wyrównanie. Druga część meczu niewiele różniła się od pierwszej. Arka atakowała pozycyjnie, a wicelider łotewskiej ekstraklasy czyhał na okazje do kontry.

Remis 1:1 oznacza, że żółto-niebiescy wracają ze zgrupowania w Side bez zwycięstwa. Bilans tureckiej wyprawy to 3 remisy i 1 porażka.