Kibice Arki Gdynia pomagają 9-letniemu Maćkowi

Historia Maćka, 9-latka z gdyńskiego Obłuża, który mimo tego, że jest jeszcze dzieckiem opiekuje się ciężko chorymi rodzicami poruszyła wszystkich. Gdy okazało się, że chłopiec jest kibicem Arki, kibice gdyńskiego klubu ruszyli mu z pomocą.
Maciek Konstanski opiekuje się ciężko chorymi rodzicami. Jego mama cierpi na stwardnienie rozsiane, a ojciec na tzw. dystrofię mięśniową, czyli zanik mięśni rąk i nóg. Sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media. Reportaże na tyle poruszyły gdyńskich kibiców, że na ich forum internetowym błyskawicznie pojawił się temat dotyczący wsparcia młodego kibica. Fanom udało się skontaktować z rodzicami chłopca. Do akcji włączyło się Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki oraz klub.

Dzięki interwencji kibiców Maciek zasiądzie na trybunach nowego stadionu podczas meczu otwarcia Arka Gdynia - Beroe Stara Zagora. Otrzyma też dwa karnety na całą rundę, dla siebie i opiekuna. Fani żółto-niebieskich zobowiązali się zapewnić mu również transport i opiekę podczas meczów.

Młodego fana można wspomóc również finansowo, w tym celu stowarzyszenie kibiców prosi o wpłaty:

Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki

ul. Olimpijska 5, 81-538 Gdynia

Tytułem: "Mały Wielki Człowiek"

BZWBK 47 1090 1102 0000 0001 1420 6669

Poznaj wzruszającą historię młodego kibica