Sport.pl

Co słychać w Widzewie na 4 dni przed meczem z Arką

W poniedziałek po południu do Polski wrócił jeden z sześciu kadrowiczów Widzewa Jurijs Zigajevs. Trener łodzian Czesław Michniewicz na mecz ze swoją byłą drużyną będzie też miał do dyspozycji rekonwalescentów Pawła Grischoka oraz Velibora Duricia.
Zigajevs do Łodzi wrócił w poniedziałek. Oprócz Łotysza na zgrupowaniach swoich reprezentacji są jeszcze Mindaugas Panka (Litwa), Riku Riski (Finlandia), Darvydas Sernas (Litwa), Nika Dzalamidze (Gruzja, U-21) oraz Prejuce Nakoulma (Burkina Faso).

Przed meczem z Arką (sobota, godz. 17) Michniewicz będzie mógł skorzystać z Pawła Grischoka oraz Velibora Duricia, którzy w tym tygodniu wrócili do zdrowia po kontuzjach. Przerwę na mecze reprezentacji Widzew wykorzystał na sparing z Legią Warszawa. W Łodzi padł bezbramkowy remis.

W przerwie między treningami trójka piłkarzy Widzewa (Łukasz Broź, Sebastian Madera oraz Przemysław Oziębała) odwiedziła kibiców z Kutna. Do spotkania doszło w sali gimnastycznej jednego z miejscowych gimnazjów. Piłkarze odpowiadali na pytania, opowiadali o swoim hobby, rodzinie, drużynach, którym na co dzień kibicują, rozdawali autografy. Odbyły się też konkursy wiedzy o Widzewie, żonglerki piłką, a na koniec spotkania zawodnicy zagrali z kibicami w piłkę... na konsoli.

W pierwszym meczu Arki z Widzewem po golach Sernasa i Macieja Szmatiuka był remis 1:1.

Więcej o: