Sport.pl

Tadas Labukas zagrał przeciwko mistrzom świata

Napastnik Arki Gdynia w meczu eliminacji do Euro 2012 Litwa - Hiszpania wszedł na boisko w 74 minucie. Zmienił piłkarza Widzewa Łódź Darvydasa Sernasa, z którym już w sobotę zmierzy się w meczu ligowym.
Stań się fanem Trójmiasto - Sport.pl na portalu Facebook

Ich reprezentacja uległa mistrzom świata i Europy 1:3, czyli w identycznym rozmiarze, jak w pierwszym spotkaniu obydwu drużyn. Sernasa, który rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, zmienił w 74 minucie właśnie Labukas.

Na tym nie kończą się korelacje obu napastników. Są rówieśnikami, obaj urodzili się w 1984 roku. W rundzie wiosennej obecnego sezonu zaznali goryczy porażki z tymi samymi zespołami - Wisłą Kraków i Lechem Poznań. Obaj są też najlepszymi strzelcami swoich klubów, Labukas zdobył dla Arki w tym sezonie pięć bramek, Sernas dla Widzewa siedem. Swój dorobek strzelecki gromadzili tylko jesienią.

W rundzie rewanżowej żaden z nich nie wpisał się jeszcze na listę strzelców. Litewscy napastnicy chcieliby zmienić ten stan rzeczy już w najbliższym meczu, pomiędzy swoimi drużynami. Czy uda się to któremukolwiek z nich, przekonamy się w sobotę w Łodzi (początek, godz. 17).

Polecamy - Kibice Arki chcą kupić piłkarza