Apel Filipa Burkhardta do kibiców Arki Gdynia

Czwartkowy trening Arki Gdynia był zamknięty zarówno dla kibiców, jak i mediów. Trener gdynian Frantisek Straka testował na nim strategię na niedzielny mecz z Cracovią. Po zajęciach z płomiennym apelem do kibiców Arki zwrócił się pomocnik gdyńskiej drużyny Filip Burkhardt.
Idziesz na derby Trójmiasta? Podyskutuj na Facebooku

Młodszy z braci Burkhardtów w rozmowie z dziennikarzami oficjalnej strony klubu wyraził przekonanie, iż niezależnie od tego kto wyjdzie na boisko, da z siebie wszystko.

- Najważniejsze jest dla nas zwycięstwo, musimy być zespołem, musimy walczyć jeden za drugiego. Nie dopuszczam myśli abyśmy mieli spaść z ligi. Każda passa musi się kiedyś skonczyć i teraz jest najlepszy moment w naszym przypadku aby wygrać i zacząć wierzyć iż utrzymanie jest możliwe. Mobilizujemy się w szatni. Już w Białymstoku mówiliśmy sobie, że jest po meczu i nic nie zmienimy, a musimy skoncentrować się teraz na Cracovię. Przy okazji chciałbym w imieniu drużyny zaapelować do kibiców. W niedzielę czeka nas ważny mecz. Bądźcie z nami i razem wygrajmy to spotkanie! My jeszcze nie zwątpiliśmy dlatego potrzebujemy Waszego dopingu przez całe spotkanie. Musimy być razem, a potem cieszyć się ze zwycięstwa! - zaapelował młody pomocnik.

Ewentualna przegrana w niedzielę z Cracovią sprawi, że Arka spadnie na ostatnie miejsce w tabeli i będzie powoli oswajać się z myślą o degradacji. Wysoka mobilizacja zarówno w drużynie, jak i na trybunach, jest więc jak najbardziej wskazana.

Polecamy - Najnowsze informacje o Arce Gdynia i Lechii Gdańsk tylko na trojmiasto.sport.pl