Sport.pl

Piłkarze Arki po klęsce z Polonią: Ta katastrofa nie ma prawa się powtórzyć!

Po sobotniej klęsce przy Konwiktorskiej, w której Arka Gdynia uległa Polonii Warszawa aż 0:4, piłkarze gdyńskiego klubu nie ukrywali zawodu. - W niczym nie przypominaliśmy zespołu, który tydzień temu rozbił Cracovię - kajał się po meczu pomocnik Arki Paweł Zawistowski.
Paweł Zawistowski, pomocnik Arki

To był fatalny mecz w naszym wykonaniu, nic nas nie usprawiedliwia. W niczym nie przypominaliśmy zespołu, który tydzień temu rozbił Cracovię. Taki występ jak dziś nie ma prawa się już powtórzyć. Mogę obiecać kibicom, że w derbach z Lechią zagramy zupełnie inaczej, będziemy walczyć absolutnie na 100% i nie powtórzymy dzisiejszej katastrofy. Miałem swoją szansę na trafienie, ale to było już przy wyniku 3:0. Dziś po prostu nie podjęliśmy rękawicy i to nie ma prawa już się powtórzyć.

Adrian Mierzejewski, pomocnik Polonii

Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, najważniejsze że znowu "na zero" z tyłu. Kokoszka i Jodłowiec świetnie z tyłu czyścili, a naszym zadaniem było strzelać z przodu i to się udało.

Rafał Siemaszko, napastnik Arki

Co tu dużo mówić, to był kompletnie nieudany mecz. Nic nam nie wychodziło. Polonia grała w piłkę, a my tylko za nimi biegaliśmy. Wstyd mi za mój dzisiejszy występ. Obrona Polonii była nie do przejścia, bezbłędna, za każdym razem dwa kroki przed nami.