Sport.pl

Przed derbami Arki z Lechią: Glavina nie zagra za kartki, czterech kolejnych musi uważać

Cztery żółte kartki wykluczyły z arcyważnego meczu Arki z Lechią pomocnika gospodarzy Denisa Glavinę. Czterech innych piłkarzy żółto-niebieskich musi uważać, by nie wypaść z kolejnego meczu z GKS Bełchatów.
Glavina czwartą kartkę w sezonie zobaczył w Warszawie, gdzie Polonia rozbiła Arkę 4:0. Na lewej stronie może go zastąpić Robert Bendarek lub Miroslav Bożok. Obaj muszą jednak uważać na sędziego Dawida Piaseckiego ze Słupska i żółte kartki, które wykluczyłyby ich z meczu z GKS (niedziela 8 maja, godz. 17:15).

Oprócz Bednarka i Bożoka trzy żółte kartki mają również dwaj środkowi pomocnicy Filip Burkhardt i Paweł Zawistowski. Wobec kontuzji Ervina Skeli brak Bożoka, Zawistowskiego czy Burkhardta mocno ograniczyło pole manewru w środku pola.

Humor Frantiskowi Strace poprawia jednak Marcin Budziński, a więc piłkarz dla Arki kluczowy. Defensywny pomocnik po złamaniu kostki w zimowym turnieju Remes w Poznaniu z każdym treningiem zbliża się do powrotu na boisko, co w perspektywie niezwykle ciężkiej końcówki sezonu może okazać się bezcenne.

Więcej o: