Ekstraklasa. Kluby już płacą za grzechy swoich kiboli

Komisja Ligi nałożyła na Arkę Gdynia, Lecha Poznań i Polonię Warszawa kary finansowe za wybryki swoich pseudokibiców.
Na Arkę Gdynia nałożono karę finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych za szczególne nasilenie wulgaryzmów kierowanych przez jej pseudokibiców wobec zawodników Lechii Gdańsk podczas meczu 24. kolejki. Warto dodać, że sektor kibiców gości był tego dnia zamknięty, gdyż kiboli Lechii już wcześniej ukarano zakazem udziału w meczach wyjazdowych. Było to efektem burd na stadionie Cracovii. Kibole Lechii zdemolowali wtedy całą trybunę, oraz zaplecze stadionu i sanitariaty. Podczas derbów kibole Arki skupili się więc na lżeniu zawodników przeciwnej drużyny.

Wyższą karę nałożono na Lecha Poznań, który będzie musiał zapłacić trzy tysiące złotych. Kara nie jest efektem burd wszczętych po finale Pucharu Polski, tylko ligowego meczu z Zagłębiem Lubin, podczas którego kibole Lecha wnieśli i odpalili petardy i race.

Najwięcej będzie musiała zapłacić Polonia Warszawa. Jej kibice w czasie meczu ze Śląskiem Wrocław wnieśli i wywiesili transparent niezwiązany z zawodami. Dodatkowo Komisja Ligi dopatrzyła się wielu wpadek organizacyjnych. Złożyło się to na karę w wysokości pięciu tysięcy złotych.