Arka lepsza od GKS Bełchatów w meczu Młodej Ekstraklasy

Żółto-niebiescy po bramkach Rafała Siemaszko i Krystiana Żołnierewicza pokonali rywali 2:1.
W meczu wystąpiło kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu, oprócz strzelców bramek byli to Hieronim Zoch, Wojciech Wilczyński oraz Marcin Budziński.

W pierwszej połowie arkowcy zdecydowanie przeważali. Już w drugiej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Robakowskiego głową uderzał Siemaszko, ale piłka po jego strzale wyszła na rzut rożny. Za drugim razem bramkarz Bełchatowa Kamil Paprocki był bez szans. Siemaszko uderzył mocną nogą ze środka pola karnego i Arka objęła prowadzenie.

Po kilku minutach wyrównał Paweł Wroński, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Żołnierewicz wykorzystał dośrodkowanie i uderzeniem głową zapewnił Arce trzy punkty.

Arka Gdynia (ME) - GKS Bełchatów (ME) 2:1 (1:1). Bramki: Rafał Siemaszko (3.), Krystian Żołnierewicz (84.) - Łukasz Wroński (11.). Arka: Zoch - Robakowski Ż, Żołnierewicz, Brodziński, Wilczyński Ż - Rysiewski (74. Brzuzy), Budziński (64. Paprocki), Słowiński (83. Pionk), Szwoch Ż, Dąbrowski (46.Wojowski) - Siemaszko (46. Danielowski). Bełchatów: Paprocki - Sadziński, Wenger, Słomian, Grzelak - Wróbel Ż, Zawieja (80. Witasik), Zięba (46. Pieczara), Gul (85. Peciak) - Bartosiak Ż, Wroński Ż (64. Kaczmarek).