Piłkarze Arki Gdynia Maciej Szmatiuk, Tadas Labukas, Mirko Ivanovski dostali zgodę na szukanie nowych klubów

W czwartek po raz pierwszy odkąd drużynę objął Czech Petr Nemec drużyna trenowała trzykrotnie. W zajęciach zabrakło m.in. Macieja Szmatiuka, Tadasa Labukasa oraz Mirko Ivanovskiego.
Pierwszy trening odbył się już o godz. 7.30. - Zajęcia odbyły się bez problemów - mówi Paweł Bednarczyk, kierownik Arki. - Najpierw piłkarze biegali, nie zabrakło też ćwiczeń ogólnorozwojowych i siłowych. Przed południem odbył się drugi trening na siłowni, a po południu ostatnie zajęcia, już typowo piłkarskie, nieco lżejsze. Na zajęciach nie było już Mateusza Rajfura, który na wtorkowym treningu doznał kontuzji i wyjechał z Gdyni - dodaje. W treningach nie wzięli też udziału Szmatiuk, Labukas oraz Ivanovski, którzy dostali zgodę z klubu na negocjowanie nowych kontraktów w innych zespołach.

W tygodniu zarząd PZPN przyjął ustawę, która nakłada obowiązek gry przynajmniej jednego młodzieżowca w zespołach I ligi. Status młodzieżowca mają zawodnicy urodzeni w roku 1991 i młodsi. W Gdyni nowe przepisy nie spowodują nerwowych decyzji, bowiem wygląda na to, że kompletowaną kadrę na sezon 2011/2012 Nemec oprze właśnie na piłkarzach młodego pokolenia.

W kadrze żółto-niebieskich jest trzech takich piłkarzy: Michał Szromnik, Krystian Żołnierewicz i Giovanni Duarte ale biorąc pod uwagę zmiany, jakie czekają Arkę przed startem w I lidze, nie można wykluczyć, że młodych zdolnych, którzy powalczą o powrót do elity przy Olimpijskiej przybędzie. Władze związku argumentują, że nowy przepis zachęci kluby do szkolenia i inwestowania w młodzież.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!