Sport.pl

Pierwsze wzmocnienia Arki Gdynia. Petr Nemec sięga po "swoich"

W walce Arki o powrót do ekstraklasy mają pomóc trzej byli podopieczni nowego trenera gdynian Petra Nemeca. Wszyscy miniony sezon spędzili w prowadzonej przez niego Flocie Świnoujście.
Oficjalna strona klubu podała, że ustalono już warunki kontraktów ze Sławomirem Mazurkiewiczem, Damianem Krajanowskim i Ensarem Arifoviciem. Od parafowania umów dzieli ich tylko pomyślne przejście badań medycznych.

Krajanowski występuje na pozycji obrońcy. W Świnoujściu grał pięć lat. W przeszłości zanotował jeden występ w ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów. W minionym sezonie należał do podstawowych zawodników Floty, rozegrał 24 mecze i strzelił jednego gola. Jego umowa z Arką ma obowiązywać dwa lata.

Również na dwa sezony ma związać się z Arką Mazurkiewicz. Były zawodnik Górnika Łęczna i Olimpii Elbląg zdobył w minionym sezonie trzy bramki w 25 występach.

Dużym wzmocnieniem gdynian powinien być Arifović. Urodzony w Sarajewie i znany z występów w ekstraklasie w barwach Polonii Warszawa, ŁKS i Jagiellonii Białystok napastnik w ubiegłym sezonie wystąpił w 31 meczach Floty i zdobył siedem bramek. Kontrakt z Bośniakiem ma być podpisany na jeden sezon.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!