Arka Gdynia rozpoczęła zgrupowanie w Niemczech. Nowe kontrakty i przegrany sparing

Arka Gdynia po tygodniu we Wronkach udała się do Niemiec, gdzie będzie kontynuowała przygotowania do sezonu w miejscowości Grimma. Na początek porażka w sparingu z Dynamem Drezno 0:1. Bilety po 5 i 7 euro.
Arka Gdynia, po zgrupowaniu we Wronkach pojechała na drugi obóz. Tym razem stacjonują w niemieckiej miejscowości Grimma, gdzie pozostaną do 15 lipca.

Petr Nemec zabrał ze sobą 21 zawodników i w tej grupie jest tylko jeden bramkarz. Trener żółto-niebieskich zrezygnował z usług Macieja Szlagi, Jakuba Więzika oraz Ariela Famulskiego. Pojawiła się też nowa twarz na tym obozie, do czego sympatycy gdyńskiej Arki zdążyli się już przyzwyczaić, zastanawiając się codziennie kto pojawi się następnego dnia.

Tym razem do podopiecznych Nemca dołączył Omar Jarun. Poza tym, w mediach pojawiły się spekulacje na temat przyjścia do Arki Piotra Włodarczyka, zwanego popularnie Nędzą.

Pewne jest to, że kontraktami z Arką związali się Marcin Juszczyk i Piotr Kasperkiewicz. Następny w kolejce do złożenia autografu pod umową jest Jakub Kowalski.

Obóz w Grimma zaczął się od sparingu z przedstawicielem 2 Bundesligi Dynamem Drezno. Mecz zakończył się porażką żółto-niebieskich 0:1. W drużynie zadebiutował Jarun, dla którego Nemec znalazł miejsce na środku defensywy, choć zdarzało się mu występować w linii ataku.

Choć porażki nie mogą być powodem do radości, to trzeba pamiętać, że Nemec wciąż testuje zawodników, którzy będą wstanie wywalczyć z Arką awans do ekstraklasy. Martwić może szybko upływający czas, bo do inauguracja I ligi zostały już niespełna dwa tygodnie, a Nemec nie ma wciąż pełnego składu dyspozycji.

Jako ciekawostkę podajemy, że aby obejrzeć mecz Arki z Dynamem należało kupić bilet w cenie 5 lub 7 euro, na co zdecydowało się około 800 osób.

Kadra zawodników na obóz w Niemczech

Bramkarz: Marcin Juszczyk. Obrońcy: Damian Krajanowski, Krzysztof Łągiewka, Sławomir Mazurkiewicz, Michał Płotka, Mateusz Siebert, Radosław Strzelecki, Wojciech Wilczyński, Jarun. Pomocnicy: Marcin Budziński, Krzysztof Bułka, Paweł Czoska, Piotr Kasperkiewicz, Piotr Kuklis, Bartłomiej Niedziela, Marcin Radzewicz, Jakub Kowalski. Napastnicy: Ensar Arifović, Mirko Ivanovski, Jiri Prochazka, Janusz Surdykowski.

Arka Gdynia - Dynamo Drezno 0:1 (0:0). Bramka: Kegel 65. Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Strzelecki - Kowalski, Kuklis, Kasperkiewicz (75. Płotka), Radzewicz (75. Niedziela) - Arifovic (60. Prochazka), Surdykowski.

Więcej o: