Hitowy transfer w PLK. Krzysztof Szubarga opuszcza Asseco Prokom Gdynia i wraca do Anwilu Włocławek

Krzysztof Szubarga, który w poprzednim sezonie był rozgrywającym Asseco Prokom Gdynia, zdecydował się na powrót do Anwilu Włocławek. To właśnie z Kujaw przeniósł się on przed rokiem do drużyny mistrza Polski.
Szubarga w zeszłym sezonie zmagał się z kontuzjowanym kolanem. Dlatego też w Prokomie nie był w stanie pokazać pełni umiejętności. Kiedy wrócił do gry w drugiej części sezonu 2010/2011 grał bojaźliwie i nieskutecznie. Jego statystyki z 21 ligowych meczów to: 21 min., 7,2 pkt. i 3,4 asysty.

Tegoroczne lato Szubarga poświęcił więc na dojście do pełni sił. Nie pojechał m.in. z reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy. Starania rozgrywającego okazały się niewystarczające, aby ponownie znaleźć się w zespole mistrza Polski. Skorzystał z tego jego poprzedni klub, czyli Anwil.

- Jak bardzo jestem zdeterminowany niech świadczy fakt, że w czwartek przyjechałem do Włocławka, w piątek przejdę pierwszy trening z drużyną, a wieczorem mam nadzieję na debiut. Zaczynam od finału Kasztelan Basketball Cup i chcę skończyć na finale Tauron Basket Ligi. Co więcej, nie interesuje mnie już ligowe srebro, chcę dać Anwilowi mistrzostwo Polski. Wiem jak to się robi i zamierzam udowodnić we Włocławku, że zgrana ekipa z charakterem może sięgnąć po najwyższe trofeum. Kilka osób będzie jeszcze w szoku, ale to nie moja sprawa. Ja wracam do Włocławka, do domu - komentuje dla wtkanwil.com.pl Szubarga.

Marcin Gortat, Ryszard Krauze i cheerleaderki z Gdyni żegnali Andrzeja Plutę [ZDJĘCIA]
Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »