Sport.pl

Koszykarz Asseco Prokom Gdynia, Adam Hrycaniuk: Zależy nam na Superpucharze

- Jedziemy do Starogardu przede wszystkim po to, żeby wygrać Superpuchar i przywieźć to zwycięstwo do Gdyni - mówi dla plk.pl środkowy Asseco Prokom Gdynia Adam Hrycaniuk.
W poniedziałek (godz. 19.45) Polpharma Starogard Gdański podejmie w meczu o Superpuchar Asseco Prokom. Dla gdynian spotkanie to będzie rodzajem rewanżu, za tegoroczną porażkę w półfinale Pucharu Polski. Wówczas w hali Gdynia niespodziewanie wygrały "Kociewskie Diabły" 67:66.

- Mamy plan, aby zrewanżować się za tamto spotkanie, szczególnie osoby, które były w zespole rok temu. Czujemy lekki niedosyt, że przegraliśmy ten puchar. Pojedziemy na pewno w poniedziałek, żeby trochę się odegrać, ale przede wszystkim, żeby wygrać Superpuchar i przywieźć to zwycięstwo do Gdyni - mówi dla oficjalnej strony Tauron Basket Ligi Hrycaniuk.

Oba zespoły, w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami, mocno zmieniły składy.

- Mamy nowy skład, zgrywamy się między sobą. Nie interesuje nas, jaki skład ma Polpharma, martwimy się o siebie, próbujemy się zgrać i ten mecz będziemy traktować między innymi jako test samych siebie, jako wkomponowanie się nowych zawodników do drużyny. Także naszym celem będzie wygranie meczu i zgrywanie się - dodaje środkowy Prokomu.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: