Zobacz fatalny błąd Alonzo Gee z Asseco Prokom Gdynia w meczu o Superpuchar Polski [WIDEO]

Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański sensacyjnie pokonali Asseco Prokom Gdynia w meczu o Superpuchar Polski, a o wyniki zadecydował fatalny błąd skrzydłowego mistrza Polski Alonzo Gee, który w końcówce niepotrzebnie sfaulował Tony'ego Weedena.
Kiedy na 4 s. przed końcem poniedziałkowego meczu podkoszowy Prokomu Donatasa Motiejunas trafił trudny rzut za trzy punkty i doprowadził do remisu 78:78 wydawało się, że będzie dogrywka. O czas poprosił wtedy trener Polpharmy Zoran Sretenović, a tuż po wznowieniu gry Alonzo Gee, najlepszy zawodnik Prokomu w tym spotkaniu, niespodziewanie celowo sfaulował Tony'ego Weedena. Do końca zostało 2,4 s., Weeden trafił pierwszy rzut wolny, drugi specjalnie spudłował i Prokom nie miał już czasu na skuteczną akcję.

- Tuż przed tą akcją, przez całą przerwę, powtarzaliśmy na ławce, że absolutnie nie możemy faulować. Nie wiem, dlaczego Gee zrobił inaczej - mówili zgodnie koszykarze z Gdyni.