Sport.pl

Asseco Prokom Gdynia w finale turnieju w Sankt Petersburgu

Koszykarze Asseco Prokom Gdynia, po wygranej z Kalevem Tallinn 90:64, awansowali do finału turnieju w Sankt Petersburgu.
Prokom już w najbliższy poniedziałek zacznie rozgrywki ligowe - w meczu VTB podejmie Azovmash Mariupol z Ukrainy (godz. 20). Ostatni okres przed rozpoczęciem sezonu ligowego gdynianie mają wyjątkowo napięty, a ma to służyć jak najlepszemu zgraniu zespołu, który był budowany ze sporym opóźnieniem.

Jeszcze w poniedziałek mistrzowie Polski grali w Starogardzie Gdańskim mecz o Superpuchar Polski z Polpharmą (przegrali 78:79), a już dzień później wylecieli do Rosji, gdzie biorą udział w XVIII Turnieju o Puchar Władimira Kondraszyna i Aleksandra Biełowa. W środę, w półfinale, Prokom pewnie pokonał Kalev i awansował do finału. W czwartek zmierzy się w nim ze Spartakiem Sankt Petersburg (w drugim półfinale pokonał Aris Saloniki aż 68:39).

W Rosji Prokom gra jeszcze bez swojego nowego rozgrywającego, Amerykanina Olivera Lafayette'a, który spotka się z drużyną dopiero po jej powrocie z Sankt Petersburga.

W tym tygodniu umowę z mistrzem Polski podpisze też zawodnik podkoszowy, także z USA.

Kontrakty z mistrzem Polski podpisali już również Michael Kuebler i Sławomir Sikora, który mają być jednak tylko uzupełnieniem składu.

Asseco Prokom Gdynia - Kalev Tallinn 90:64. Kwarty: 22:19, 24:16, 21:10, 23:19. Najwięcej punktów dla Prokomu: Motiejunas 15, Hrycaniuk 15, Zamojski 14, Gee 11, Brown 9, Blassingame 9, Łapeta 8.

Zobacz, w jakich luksusach będą się pławić Niemcy podczas Euro 2012 [ZDJĘCIA]
Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: