Koszykarze Asseco Prokom Gdynia przegrali z Lokomotiwem Kubań Krasnodar

Na tarczy wracają koszykarze Asseco Prokom Gdynia z wyprawy do Rosji. W drugiej kolejce Ligi VTB podopieczni trenera Tomasa Pacesasa przegrali z Lokomotiwem Kubań Krasnodar 79:66.
O porażce gdynian zdecydowała pierwsza kwarta spotkania. Asseco kroku gospodarzom dotrzymywało tylko przez pierwsze cztery minuty pierwszej części gry. Później wyraźną przewagę uzyskali zawodnicy Lokomotiwu, którzy po pierwszej części gry prowadzili 23:15. W drugiej i trzeciej kwarcie gdynianie byli już równorzędnymi rywalami dla koszykarzy z Krasnodaru, jednak w ciągu 20 minut byli w stanie odrobić zaledwie dwa punkty. W czwartej odsłonie meczu do głosu znów doszli koszykarze Lokomotiwu, którzy zwyciężyli w tej partii 18:11 i w całym meczu 79:66. Dla Asseco była to pierwsza porażka w Lidze VTB. W inauguracyjnej kolejce gdynianie pokonali przed własną publicznością Azovmash Mariupol 68:53.

Lokomotiw Kubań Krasnodar 79:66 (23:15, 15:15, 23:25, 18:11)

Lokomotiw: Bykow 8, Padius 16 (4 razy za 3 pkt.), Shukhovtsov 8, Massey 6 (1), Chalmers 5 (1) oraz Rivers 12 (1), Brezec 9, Shabalkin 7 (1), Traore 6, Kolyushkin 2, Sheleketo 0

Asseco Prokom: Zamojski 2, Łapeta 2, Gee 15 (1), Motiejunas 13 (1), Blassingame 7 oraz Lafayette 11, Hrycaniuk 7, Brown 6, Seweryn 3 (1), Dmitirev 0, Szczotka 0