Asseco Prokom wycofało protest w sprawie meczu o Superpuchar Polski z Polpharmą Starogard

Polska Liga Koszykówki poinformowała, że Asseco Prokom Gdynia wycofało protest w sprawie meczu o Superpuchar Polski. - Wniosek o wycofanie protestu został podpisany przez prezesa klubu. W związku z tym odstępujemy od czynności mogących doprowadzić do powtórzenia tego spotkania czy też weryfikacji wyniku - mówi prezes PLK Jacek Jakubowski.
Prokom ujawnił w czwartek film, na którym widać, jak w pierwszej kwarcie meczu o Superpuchar Polski z Polpharmą Starogard Gdański sędziowie niesłusznie dopisują rywalom dwa punkty (drużyna z Gdyni przegrała to spotkanie 78:79). Mistrzowie Polski złożyli protest do PLK, w którym domagali się powtórki meczu lub nawet uznania ich zwycięzcami, a także ukarania sędziów. Wiadomość o proteście oburzyła jednak przewodniczącego rady nadzorczej klubu z Gdyni Ryszarda Krauzego, który powiedział, że protest, który został złożony za jego plecami, jest bez sensu.

- Mimo wycofania protestu w sprawie wyniku meczu cały czas domagamy się ukarania sędziów, przez których powstało całe zamieszanie - grzmi trener Prokomu Tomas Pacesas.

- W czwartek zarząd PLK zapozna się z oceną Wydziału Sędziowsko-Komisarskiego w sprawie kontrowersyjnej sytuacji z meczu o Superpuchar. Dopiero wtedy wydamy decyzję w sprawie sędziów - odpowiada Jakubowski.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »