Asseco Prokom Gdynia wygrywa w lidze VTB, Rewelacyjna połówka Przemysława Zamojskiego

Koszykarze Asseco Prokom pokonali Mińsk-2006, ale rozegrali prawdopodobnie ostatni w tym sezonie mecz ligi VTB w Gdyni.
Spotkanie odbyło się mimo dwudniowej żałoby narodowej po katastrofie kolejowej w okolicach Szczekocin.

- Ciężko było przełożyć starcie z Białorusinami, bo po pierwsze - był to mecz międzynarodowy, a po drugie - liga VTB ma napięte terminy. Poza tym zarówno nasi rywale, jak i sędziowie już od niedzieli przebywali w Trójmieście. Dla wszystkich byłby to więc spory kłopot logistyczny - tłumaczył kierownik drużyny Prokomu Robert Wierzbicki.

Podczas meczu nie była puszczana muzyka, zabrakło też występów cheerleaderek. Doping nielicznej grupy kibiców także był wyciszony.

Rywalem Prokomu był najsłabszy zespół w grupie, który walczył dzielnie, ale były gracz mistrza Polski Courtney Eldridge, a także inni znani z ligi polskiej koszykarze (Aleksander Kudriawcew, Oleg Kożeniec czy Aleksiej Laszkiewicz) nie potrafili zatrzymać najpierw Donatasa Motiejunasa (14 pkt. w pierwszej połowie), a potem Przemysława Zamojskiego, który swoje wszystkie 19 pkt. rzucił po przerwie (5/5 za trzy i 2/2 za dwa!). Po wygranej z Białorusinami Prokom awansował na trzecie miejsce, ale - choć do kolejnej fazy wejdą cztery drużyny - i tak ma minimalne szanse na wyjście z grupy. Mistrzowie Polski rozegrali bowiem dwa mecze więcej od bezpośrednich rywali, a żeby liczyć na awans, nie tylko muszą wygrać ostatnie spotkanie wyjazdowe ze Spartakiem Sankt Petersburg, ale jeszcze liczyć na korzystne wyniki (czasem nawet duże niespodzianki) innych spotkań.

Asseco Prokom Gdynia - Mińsk-2006 89:79. Kwarty: 17:23, 28:23, 23:12, 21:21. Asseco Prokom: Motiejunas 20 (1), Szczotka 10, Kuebler 5 (1), Blassingame 5, Łapeta 4 oraz Zamojski 19 (5), Hrycaniuk 7, Dmitriew 6 (2), Day 6, Seweryn 5 (1), Frasunkiewicz 2. Mińsk-2006: Kudriawcew 20 (2), Eldridge 16 (4), Laszkiewicz 16 (2), Knox 7 (1), Trascinecki 2 oraz Sinica 12 (2), Kożeniec 6, Maze 0.