Trojmiasto.sport.pl typuje rozstrzygnięcia w I rundzie play-off Tauron Basket Ligi. ZGADZASZ SIĘ Z NAMI?

W sobotę startuje play-off w Tauron Basket Lidze. Kto awansuje do półfinału? Trojmiasto.sport.pl przedstawia swoje typy. Zgadzasz się z nimi?
Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin: wytypowanie stanu rywalizacji w tej parze wydaje się najprostsze. Prokom ma Donatasa Motiejunasa, nieprzewidywalnego, szybkiego Jerela Blassingame'a oraz skuteczny obwód. AZS liczy głównie na przebłysk geniuszu swojego trenera Andreja Urlepa. Słoweniec lata sławy ma już jednak dawno za sobą. Zresztą nie można od niego wymagać, aby z 8. drużyny sezonu zrobił mistrzowski zespół. Nasz typ: 3-0 dla Prokomu

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław: murowanym faworytem jest Trefl. Ale Śląsk stanowi wielki znak zapytania. Jeżeli wrocławianie będą w stanie wznieść się na wyżyny swoich możliwości, wówczas mogą pokonać sopocian. Tak było 6 listopada, kiedy Śląsk sensacyjnie wygrał w Ergo Arenie 82:77. Gra wrocławian opiera się na rozgrywającym Robercie Skibniewskim. Motorem napędowym jest też charyzmatyczny trener Miodrag Rajković, który już teraz zdradza zadatki na niezłego szkoleniowca. Jeśli jednak Trefl zachowa formę z szóstek, ciężko przypuszczać, że nie awansuje do półfinału. Nasz typ: 3-1 dla Trefla.

Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk: W pierwszej rundzie sezonu oba mecze wygrał Zastal. W drugiej jedno z dwóch spotkań padło łupem Czarnych. Miało to miejsce w ostatniej kolejce, która decydowała o układzie tabeli. Słupszczanie muszą uporać się z kontuzjami (dręczyły ich w ostatnich tygodniach), bo tylko wtedy będą mieć bardziej wyrównany skład niż Zastal. W serii play-off wielokrotnie okazywało się to kluczem do zwycięstwa. Rywal posiada jednak jeden mocny atut. Jest nim Walter Hodge, który w pojedynkę potrafi wygrywać mecz. Nasz typ: 3-2 dla Czarnych.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec: podobnie jak w poprzedniej parze, tak i w tej szykuje się zacięty bój o awans do czołowej czwórki. Jeszcze do 24 lutego murowanym kandydatem do zwycięstwa był Turów. Wtedy zaczęła się druga część sezonu, a w niej zgorzelczanie wypadli tragicznie (bilans: dwa zwycięstwa, osiem porażek). Tak więc jeśli nieco kapryśne gwiazdy Anwilu potraktują wreszcie poważnie ligę polską, a właśnie tak powinno stać się w play-off, wtedy to włocławianie znajdą się w półfinale. Nasz typ: 3-2 dla Anwilu.