TBL. Łukasz Koszarek powinien grać w Asseco Prokom Gdynia

Wiem, że swoją sugestią rozjuszę kibiców Trefla Sopot, ale dla Łukasza Koszarka idealnym miejscem do gry jest Asseco Prokom Gdynia
Prokom, zatrudniając trenera Kestutisa Kemzurę, wykonał pierwszy ruch mówiący o tym, że w nowym sezonie zamierza wrócić do walki o Top 16 Euroliligi. Teraz to właśnie litewski szkoleniowiec oraz dyrektor sportowy Walter Jeklin muszą zbudować zespół, który ułatwi realizację tego celu. W pierwszym etapie dla klubu priorytetem jest zatrzymanie graczy z poprzedniego sezonu, stąd trwające już negocjacje z Jerelem Blassingamem i czterema Polakami - Adamem Hrycaniukiem, Piotrem Szczotką, Przemysławem Zamojskim i Adamem Łapetą. Ale dla mistrza Polski celem powinien być jeszcze jeden Polak - Koszarek.

Po powrocie z Włoch Koszarek rozegrał znakomity sezon w lidze polskiej. Przez całe rozgrywki był absolutnym liderem Trefla, gwiazdą ligi, poprowadził drużynę z Sopotu do wicemistrzostwa Polski, a niewiele zabrakło jej do złota. I choć fani Trefla będą na mnie wściekli, to uważam, że kolejnym krokiem Koszarka powinno być wzmocnienie właśnie złotej drużyny Prokomu.

Koszarek jest już po rozmowach w Sopocie, Zielonej Górze i Gdyni, agent szuka mu też pracy za granicą. I jeżeli atrakcyjne oferty spoza Polski nie nadejdą (a nie będzie o nie łatwo), rozgrywający reprezentacji Polski nie powinien się zastanawiać. Powinien wybrać Prokom. Tak samo, jak nie musi się zastanawiać klub z Gdyni, który powinien złożyć Koszarkowi konkretną propozycję.

Wybierając Prokom Koszarek miałby w końcu okazję zmierzyć się z najlepszymi w Europie. Tylko Euroliga da mu możliwość cotygodniowej rywalizacji z topowymi rozgrywającymi kontynentu. Składy rywali Prokomu nie są jeszcze znane, ale choćby w poprzednim sezonie obrońcy mistrza Polski mieli okazję porównać swoje umiejętności z Marcelinho Huertasem, Bo McCalebbem, Jaką Lakoviciem, Juanem Carlosem Navarro czy Chuckiem Eidsonem. Koszarek jest na takim etapie, że też powinien już z nimi stanąć twarzą w twarz.

Prokom z kolei zatrudniając Koszarka zyskałby świetnego gracza, a na dodatek Polaka, co miałoby kolosalne znaczenie w lidze polskiej. I realizowałby wizję drużyny opartej na Polakach i gwiazdach z zagranicy. Na rozmowy z Koszarkiem nie powinny też wpływać trwające negocjacje z Blassingamem, bo niby dlaczego w zespole, który jest naszą wizytówką w Europie, nie miałoby być dwóch dobrych rozgrywających? To zmartwieniem Kemzury byłoby, jak ten kłopot bogactwa rozwiązać z korzyścią dla drużyny.

Koszarek w Prokomie to byłaby zresztą świetna wiadomość nie tylko dla klubu z Gdyni i zawodnika, ale także dla reprezentacji Polski, której grę prowadziłby euroligowy i zaprawiony w bojach z gigantami koszykarz.

Prokom czy Trefl? Gdzie Twoim zdaniem powinien grać Łukasz Koszarek? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Więcej o: