Były gracz Asseco Prokom Gdynia Donatas Motiejunas błyszczy w Lidze Letniej NBA

Donatas Motiejunas, który w minionym sezonie był gwiazdą Tauron Basket Ligi i Asseco Prokom Gdynia, to jeden z czołowych zawodników Letniej Ligi NBA w Las Vegas. W niej Litwin ma udowodnić, że jest gotowy do gry w najlepszej lidze świata.
Motiejunas, który na początku lipca podpisał 4-letni kontrakt z Houston Rockets (wybrali go w Drafice NBA 2011 z nr 20) od pierwszych meczów Ligi Letniej stara się udowodnić, że należy się mu miejsce w NBA. Litwin, który trafił do klubu, gdzie grali tacy podkoszowi jak Hakeem Olajuwon, Dikembe Mutombo czy Yao Ming, już po czterech meczach Ligi Letniej pozostawił po sobie dobre wrażenie. Co prawda Motiejunas to silny skrzydłowy, a nie center, ale przy wzroście 213 cm i przy większej masie mięśniowej mógłby grać jako środkowy. Zresztą w meczach w Las Vegas wystawiany jest właśnie na pozycji centra.

Litwinowi, który stara się wykorzystać swoje walory (szybkość, zwrotność), wychodzi to całkiem nieźle. W Lidze Letniej NBA w Las Vegas Motiejunas rozegrał na razie cztery mecze. Co z nich wynika? Że jest jednym z liderów zespołu, w którym każdy zawodnik marzy o tym, aby w przyszłym sezonie grać w NBA. W pierwszym starciu przeciwko Toronto Raptors Litwin zdobył 25 pkt. (11-13 z gry!) i miał 9 zbiórek, a Houston wygrało 93:81. Najsłabszym jego występem było drugie spotkanie z Washington Wizards. Litwin nie trafił żadnego z pięciu rzutów z gry, a "Rakiety" doznały jedynej porażki 70:76. Trzeci mecz to zwycięstwo z Sacramento Kings 113:91 i 19 pkt. oraz 6 zbiórek Motiejunasa. W ostatnim spotkaniu "Rakiety" pokonały Portland Trail Blazers 99:88, a Litwin zdobył 20 pkt. i miał 12 zbiórek. Motiejunas za każdym razem wychodził jako zawodnik podstawowy.

Czy Motiejunas zagra w sezonie zasadniczym NBA już w tym roku? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »