Sport.pl

Podwójne derby na starcie koszykarskiej Tauron Basket Ligi

Nowy sezon Tauron Basket Ligi rozpocznie się 29 września. W pierwszej kolejce obejrzymy podwójne derby Pomorza. W Gdyni zmierzą się Asseco Prokom i Start, w Sopocie Trefl podejmie Polpharmę Starogard Gdański. Rozgrywki składać będą się z trzech etapów, a ostatni mecz finału zostanie rozegrany najpóźniej 18 czerwca 2013 r.
Przed inauguracją sezonu TBL o Superpuchar zagrają mistrz Polski Asseco Prokom oraz zdobywca Pucharu Polski, a zarazem wicemistrz kraju Trefl. Spotkanie to odbędzie się 26 września. W TBL oba zespoły spotkają się ze sobą: 9 grudnia w Gdyni oraz 3 marca w Sopocie.

Meczem rozpoczynającym zmagania ligowe będzie starcie Stelmetu Zielona Góra i Energi Czarni Słupsk.

Sezon składać będzie się z trzech etapów. W pierwszym, w systemie mecz i rewanż, zagra 12 zespołów. W drugiej części tabela zostanie podzielona na dwie szóstki. Zespoły, które się w nich znajdą także rozegrają ze sobą po dwa mecze. Drużyny z górnej szóstki będą miały zapewniony awans do play-off. Stawkę trzeciej części rozgrywek uzupełnią dwa najlepsze zespoły dolnej szóstki. Zgodnie z postanowieniami umów kontraktowych z klubami PLK, po sezonie 2012/2013 żaden z klubów nie traci prawa gry w PLK.

Mecz Gwiazd TBL zaplanowano na 10 marca, a okienko transferowe zostanie zamknięte 12 lub 3 kwietnia (druga wersja przy braku udziału polskiej drużyny w Top 16 Euroligi lub ćwierćfinale EuroPucharu).

Więcej o: