Sport.pl

TYLKO U NAS! Dardan Berisha trenuje z Asseco Prokom Gdynia

Na treningu koszykarzy Asseco Prokom Gdynia pojawił się reprezentant Polski Dardan Berisha. Czy zostanie w zespole mistrza Polski?
23-letni Berisha grał ostatnio w Anwilu Włocławek (w poprzednim sezonie rzucał średnio 11,9 pkt.), ale bardzo zależy mu na tym, aby wyjechać za granicę. Klubu szuka już jednak od dłuższego czasu. W między czasie zagrał w siedmiu meczach eliminacji mistrzostw Europy (średnio 9,7 pkt.), ale nowego klubu wciąż nie ma.

- Dlatego teraz trenuje z nami. My pomożemy mu utrzymać rytm treningowy, on pomoże nam w zajęciach, zwiększy frekwencję na treningach - tłumaczy dyrektor sportowy Prokomu Walter Jeklin.

Nikt w Gdyni nie przekreśla jednak takiej opcji, że mistrz Polski podpisze w końcu kontrakt z Berishą. Co prawda na pozycji rzucającego obrońcy w Gdyni jest ciasno, ale nie można wykluczyć, że trener Kestutis Kemzura uzna, że jednak przyda mu się taki zawodnik.

W identycznej sytuacji, jak Bersiha, jest Krzysztof Roszyk, który od jakiegoś czasu także tylko gościnnie trenuje z Prokomem. Ale też nikt nie wyklucza definitywnie podpisania umowy z nim.

I Berisha i Roszyk powinni pojechać z Prokomem na weekendowy turniej do Włocławka. Nawet jeśli nie będą mieli podpisanych umów. Chyba, że do tego czasu podpiszą kontrakt gdzie indziej.

Więcej o: