Były koszykarz Asseco Prokom Gdynia Donatas Motiejunas zadebiutował w Houston Rockets

Była gwiazda Asseco Prokom Gdynia Donatas Motiejunas zagrał po raz pierwszy w barwach Houston Rockets w meczu przedsezonowym NBA. Jego zespół pokonał wicemistrzów NBA Oklahoma City Thunder 107:105, a Litwin miał w tym spory udział.
Jeden z najlepszych koszykarzy NBA - Kevin Durant, a także Russell Westbrook i James Harden - trójka reprezentantów USA i największe gwiazdy wicemistrza NBA stanęły naprzeciwko Motiejunasa, który jeszcze w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo Polski z Prokomem.

Pierwsze przedsezonowe spotkanie swojej drużyny Litwin rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się na cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty, zmieniając tureckiego środkowego Omara Asika. Na dzień dobry Motiejunas wpisał się do statystyk błędem trzech sekund w obronie. Na minutę przed końcem pierwszej części gry dostał szansę zdobycia pierwszych punktów, stanął na linii rzutów wolnych. Spudłował pierwszą próbę, ale druga była już celna.

Co jednak najważniejsze, Litwin przebywał na boisku w ostatnich minutach, kiedy ważyły się losy meczu. W 42. minucie trafił za dwa punkty, a Houston prowadziło wtedy 95:88. Półtorej minuty przed końcem ponownie dołożył dwa punkty i "Rakiety" wygrywały 106:101. Kiedy na 11 s. przed syreną kończącą czwartą kwartę rzut za trzy spudłował Daequan Cook, Motiejunas zebrał piłkę i był faulowany. Trafił jeden z dwóch wolnych, czym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Ogólnie Motiejunas spędził na boisku 18 minut, trafił 2 z 4 rzutów za dwa punkty, spudłował jeden rzut trzypunktowy, trafił 2 z 4 rzutów wolnych, miał cztery zbiórki, asystę, stratę i blok.

Największym wydarzeniem tego meczu był jednak debiut w barwach "Rakiet" rozgrywającego Jeremy'ego Lina, który zdobył tylko 3 pkt. i miał sześć asyst.

W kolejnych meczach przedsezonowych drużyna z Houston zmierzy się z: New Orleans Hornets (12 października), San Antonio Spurs (14 października), Dallas Mavericks (15 października), Memphis Grizzlies (17 października), New Orleans (24 października) i Orlando Magic (26 października). Sezon ligowym "Rakiety" rozpoczną 31 października, wyjazdowym meczem z Detroit Pistons.