Sport.pl

NBA. Donatas Motiejunas, była gwiazda Asseco Prokom Gdynia, rzucił 16 punktów dla Houston Rockets

Gra coraz więcej, rzuca i trafia z większą częstotliwością. Donatas Motiejunas, była gwiazda ligi polskiej i Asseco Prokom Gdynia, jest ważną częścią drużyny NBA Houston Rockets. Zespół jest obecnie na ostatniej prostej przed startem nowego sezonu najlepszej koszykarskiej ligi świata.
"Rakiety" rozegrały już trzy mecze przedsezonowe. Jest to ostatni etap przygotowań każdej z drużyn do startującego pod koniec października sezonu NBA.

W każdym z tych meczów na boisku przebywał Litwin. W pierwszym starciu przeciwko Oklahoma City Thunder Motiejunas grał 18 minut i zdobył 6 pkt. Houston pokonało wicemistrzów NBA 107:105. W kolejnym meczu z New Orleans Hornets Litwin grał minutę dłużej, rzucił 13 pkt. i miał dwie zbiórki. Jego zespół wygrał 95:75.

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego silny skrzydłowy po raz kolejny rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, co nie przeszkodziło mu jednak pobić swoich rekordów w meczach przedsezonowych. Motiejunas, który jeszcze w pierwszym starciu wystawiany był głównie jako środkowy, w meczu z San Antonio Spurs (oprócz pierwszej kwarty) grał głównie jako silny skrzydłowy, tworząc parę podkoszowych z podstawowym w meczach przedsezonowych środkowym Omerem Asikiem.

Motiejunas zagrał w sumie 25 minut, trafił 6 z 11 rzutów za dwa punkty, miał 1/3 za trzy oraz 3/4 wolnych, co dało mu w sumie 16 pkt. Do tego dołożył osiem zbiórek, asystę i stratę. A takie statystki tylko przybliżają Litwina do debiutu w najlepszej lidze świata.

Houston zainauguruje sezon 31 października, wyjazdowym meczem z Detroit Pistons.

Czy Motiejunas będzie w nowym sezonie podstawowym graczem Rockets? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: