Sport.pl

Donatas Motiejunas, czyli były lider Asseco Prokom Gdynia wrócił do NBA

Donatas Motiejunas, który w poprzednich rozgrywkach poprowadził Asseco Prokom Gdynia do mistrzostwa Polski został przywrócony do składu drużyny NBA Houston Rockets. W ostatnich tygodniach Litwin grał na zapleczu najlepszej ligi świata czyli w D-League.
Motiejunas rozpoczął sezon NBA na ławce "Rakiet". Przebywał na niej od pierwszego meczu sezonu, który odbył się 31 października. Pomimo iż w spotkaniach przedsezonowych spisywał się przyzwoicie jego pozycję w drużynie zachwiał transfer, którego w Houston dokonano tuż przed rozpoczęciem rozgrywek. W drużynie "Rakiet" pojawił się m.in. Cole Aldrich, który zabrał Litwinowi minuty gry.

Na debiut Motiejunas czekał do 10 listopada. Zagrał wówczas 5 minut w meczu z Detroit Pistons i zdobył trzy punkty. Parę dni później został jednak odesłany do filialnej drużyny "Rakiet" na zaplecze NBA. Motiejunas przywdział koszulkę Rio Grande Valley Vipers i 23 listopada zadebiutował w D-League. W pierwszym meczu zdobył 31 pkt i 8 zbiórek, w drugim 17 pkt i 11 zbiórek. W międzyczasie kontuzjował się Aldrich, więc Litwin został przywrócony do składu drużyny "Rakiet".

Zespół z Houston kolejny mecz rozegra w nocy polskiego czasu z wtorku na środę (przeciwko Toronto Raptors). Motiejunas stanie więc przed drugą szansą przekonania do siebie sztabu szkoleniowego "Rakiet".

Czy Motiejunas zagra w meczu z Raptors? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: