TBL. Asseco Prokom Gdynia zwyciężył Kotwicę Kołobrzeg [DUŻO ZDJĘĆ]

Zespół mistrza Polski Asseco Prokom Gdynia bez większych kłopotów uporał się z przedostatnim zespołem Tauron Basket Ligi Kotwicą Kołobrzeg.
Prokom męczył się z Kotwicą tylko w pierwszej kwarcie, którą oba zespoły zremisowały 12:12. Mistrzowie Polski i tak mogli mówić o szczęściu, bo w pewnym momencie przegrywali już 4:12. Celne rzuty Mahalbasicia, Łukasza Koszarka (za trzy) i Jerela Blassingame'a dały im jednak wyrównanie. Potem na parkiecie w hali Gdynia panowali już niepodzielnie 9-krotni mistrzowie Polski.

Drugą kwartę Prokom wygrał różnicą 13 punktów, choć jeszcze w 5. minucie tej części meczu było 20:20. Świetnie w tej kwarcie grał jednak Piotr Szczotka (zdobył w niej sześć punktów) i Mateusz Ponitka. 19-latek zasługuje na wyróżnienie zresztą nie tylko za drugą kwartę, ale i cały mecz. Zdobył w nim 16 punktów i zaliczył 4 zbiórki.

W drugiej połowie spotkania Prokom już tylko sukcesywnie powiększał przewagę i w przekroju całego spotkania górował w każdym praktycznie elemencie gry. Miał wyższą skuteczność rzutów z gry (46,3 proc. wobec 40,7 proc.), częściej trafiał z linii rzutów wolnych (15/21 wobec 9/16) oraz miał więcej zbiórek (27 na 23) i asyst (23 na 16). Na specjalne wyróżnienie zasłużył też Rasid Mahalbasić, który choć na parkiecie spędził niewiele ponad 22 minuty, to zdążył w tym czasie zaliczyć double-double - 16 punktów i aż 17 zbiórek.

Asseco Prokom Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 85:61. Kwarty: 12:12, 27:14, 26:19. 20:16.

Prokom: Blassingame 18(2), Mahalbasić 16, Koszarek 9(1), Witka 7(1), Roszyk 2 oraz Ponitka 16(2), Szczotka 9, Pamuła 6(2), Richards 2, Hrycaniuk 0. Kotwica: Arabas 21(4), Zyskowski 13(1), Jefferson 5(1), Djurić 4, Brown 4(1) oraz Mosley 6, Niedźwiedzki 3(1), Rajewicz 4, Han 1.