Była gwiazda Asseco Prokom Gdynia Donatas Motiejunas z rekordami w NBA

Donatas Motiejunas (nr 11)

Donatas Motiejunas (nr 11) (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

W 15. występie na parkietach NBA były lider Asseco Prokom Gdynia Donatas Motiejunas, który obecnie gra w Houston Rockets, ustanowił swój nowy rekord punktowy. Od meczu z Utah Jazz wynosi on 6 punktów.
W starciu z Salt Lake City przez całe spotkanie dominowała tylko jedna drużyna - Rockets. Motiejunas jest w niej co prawda głębokim rezerwowym (w większości spotkań nawet nie łapie się do meczowego składu), ale do historycznego zwycięstwa nad Jazz swoją cegiełkę dołożył. Na boisku pojawił się 7 minut 51 sekund przed końcem czwartej kwarty. Zespół z Houston prowadził wówczas 105:64. Sprawa wyniku była więc przesądzona. Litwin pozostał na parkiecie do końca spotkania. Swój udział w nim rozpoczął od zbiórki. Później dołożył m.in. dwa celne rzuty za trzy punkty. Zdobycz ta przyczyniła się do zwycięstwa "Rakiet" 125:80. I tu mamy drugi rekord. Jazz nigdy w swojej historii nie przegrali we własnej hali tak dużą różnicą punktów.

Zespół z Houston, z bilansem 25 zwycięstw - 22 porażki, zajmuje 8. miejsce w Konferencji Zachodniej. Jest to ostatnia pozycja premiowana awansem do play-off. Od siódmego zespołu, którym jest... Utah Jazz, ma zaledwie porażkę więcej.

Średnie Motiejunasa w obecnym sezonie NBA to: 3,4 min, 1,8 pkt i 0,4 zbiórki.

Czy Motiejunas na stałe zagości w meczowym składzie Rakiet? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »