Genialny Przemysław Zamojski, ale porażka Asseco Prokom Gdynia ze Stelmetem Zielona Góra [RELACJA + DUŻO ZDJĘĆ]

Słaba trzecia kwarta zdecydowała o porażce koszykarzy Asseco Prokom Gdynia ze Stelmetem Zielona Góra.
Stelmet zagrał w Gdyni bez swojej gwiazdy Waltera Hodge'a, który został zawieszony po przegranym meczu z Treflem Sopot. Tuż po zakończeniu tamtego spotkania Hodge obraził jednego z sędziów i został za to ukarany tygodniową dyskwalifikacją. Ale jego nieobecność nie przeszkodziła Stelmetowi wygrać w Gdyni z rozbitym kadrowo i mentalnie Prokomem. Hodge'a świetnie zastąpiły inne gwiazdy drużyny z Zielonej Góry - Quinton Hosley (27 pkt, 10/16 z gry) czy Łukasz Koszarek (16 pkt i 11 asyst), który jeszcze kilka tygodni temu grał w... Prokomie.

Prokom prowadził w tym meczu 14:8 w 5. minucie czy 47:46 po ostatniej akcji drugiej kwarty, ale w trzeciej części spotkania zupełnie siadł. W niej udany miał tylko początek, w 23. minucie prowadził jeszcze 53:52, ale potem stracił aż 15 pkt z rzędu! Goście wyszli na prowadzenie 67:53, potem nawet 71:55 i było po meczu. W ostatniej kwarcie mistrzowie Polski potrafili się jeszcze zbliżyć na siedem punktów (74:81 w 37. minucie), ale na więcej nie było ich stać.

W Prokomie świetny mecz zagrał Przemysław Zamojski, którego jeszcze niedawno chciał zatrudnić właśnie Stelmet. Rzucający mistrza Polski zdobył aż 29 pkt, miał m.in. 5/12 za trzy. Wspierali go Rasid Mahalbasić, Mateusz Ponitka czy Tomasz Śnieg, ale na Stelmet, który jest jednym z głównych faworytów do mistrzostwa, to było za mało.

Asseco Prokom Gdynia - Stelmet Zielona Góra 83:94.

Kwarty: 19:23, 28:23, 10:25, 26:23.

Asseco Prokom: Zamojski 29 (5), Mahalbasić 16, Śnieg 12, Witka 4, Roszyk 2 oraz Ponitka 15 (1), Szczotka 5, Pamuła 0.

Stelmet: Hosley 27 (3), Koszarek 16 (3), Stević 16, Borovnjak 12, Sroka 8 (2) oraz Chanas 7 (1), Cesnauskis 6, Białek 2.