Sport.pl

Z kim Asseco Prokom Gdynia zagra w play-off? Anwil Włocławek, Stelmet Zielona Góra lub Trefl Sopot

Po ostatniej serii spotkań koszykarze Asseco Prokom Gdynia, którzy obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli, mogą jeszcze awansować na czwartą pozycję, ale i spaść na szóstą.
W ostatniej serii spotkań Prokom zagra u siebie w niedzielę z Anwilem Włocławek. Od wyniku tego meczu, a także od rezultatu spotkania Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot, zależy, z którego miejsca gdynianie przystąpią do rywalizacji w play-off i na kogo trafią w pierwszej rundzie.

Jeśli Prokom wygra z Anwilem, to dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań wyprzedzi go w tabeli i awansuje na 4. miejsce. Wtedy w pierwszej rundzie play-off zamierzy się z piątym... Anwilem i będzie miał przewagę swojego boiska.

Jeśli Prokom przegra z Anwilem, ale swój mecz z Treflem przegrają też Czarni, gdynianie zostaną na piątym miejscu i w play-off zmierzą się z czwartym... Anwilem. Ale wtedy już bez przewagi swojego parkietu.

Jeśli Prokom przegra z Anwilem, a Czarni wygrają z Treflem, mistrz Polski spadnie na szóste miejsce i rywalizację w play-off zacznie od meczów z trzecią drużyną. Będzie nią Stelmet Zielona Góra lub Trefl. O rywalizacji Trefla ze Stelmetem o drugą pozycję możesz poczytaćTUTAJ .

Kto byłby dla Asseco Prokom najlepszym rywalem w I rundzie play-off?
Więcej o: