Sport.pl

Belgowie potwierdzają: Mateusz Ponitka podpisał dwuletni kontrakt z Telenet Ostenda

Mateusz Ponitka żegna się z polskimi parkietami. Grający w poprzednim sezonie w Asseco Prokom Gdynia zawodnik podpisał kontrakt z Telenet Ostenda. Belgijska strona potwierdza zawarcie umowy z Polakiem.
W niedzielę trojmiasto.sport.pl informowało, że Ponitka podjął już decyzję co do swojej przyszłości . Wstrzymywał się jednak z podaniem nazwy nowego klubu, w którym będzie grał. Na ogłoszenie tej decyzji młody Polak dał sobie kilka dni. Tymczasem już wieczorem belgijski Telenet potwierdził pozyskanie byłego już gracza Asseco Prokom.

Mówiło się, że 20-latek podpisze kontrakt z którymś z klubów niemieckich. Wybrał jednak ofertę mistrzów Belgii. Telenet po najcenniejszy skalp w kraju sięgał już 14 razy. Sukcesy na krajowym podwórku nie przekładają się na dobre wyniki poza granicą Belgii. Drużyna z Ostendy od kilku lat bezskutecznie puka do drzwi europejskiej czołówki. Zalicza się raczej do solidnych średniaków. W minionym sezonie Telenet rywalizował w EuroCup ze Stelmetem Zielona Góra, pierwszy mecz wygrywając 80:74, w rewanżu przegrywając 61:85.

- Mateusz uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Europie. To silny fizycznie, sprawny, nieprzewidywalny i bardzo wszechstronny zawodnik. Gra twardo w obronie - opisuje Ponitkę oficjalna strona internetowa belgijskiego klubu.

Belgowie podają, że reprezentant Polski podpisał dwuletni kontrakt.Więcej o: