Trener Asseco David Dedek: Wygraliśmy, bo bardziej chcieliśmy

Po wygranym meczu z AZS Koszalin trener Asseco Gdynia David Dedek przyznał, że kluczem do zwycięstwa jego zespołu była większa determinacja w grze i duża wola walki. Z kolei Piotr Szczotka wspomniał o czynniku motywującym, dzięki któremu zespół nabierze jeszcze większej pewności siebie.
- Muszę przede wszystkim pogratulować moim zawodnikom walki. Byliśmy bardziej waleczni, zdeterminowani, dlatego wygraliśmy. AZS zagrał dobrze, jednak to my wyszliśmy zwycięsko z tego starcia. Uważam, że brązowi medaliści z poprzedniego sezonu również teraz będą grali o wysokie cele. Stąd moja radość ze zwycięstwa z dobrym zespołem - mówił Dedek. Mankamentem w grze Asseco były liczne straty (18; 15 gości).

- Ten problem mieliśmy już wcześniej w meczach sparingowych. Według mnie popełniliśmy o dziesięć strat za dużo. Wynika to z wieku moich zawodników. Są młodzi, niedoświadczeni. Dużo grają piłką i stąd te błędy. Z czasem w tym elemencie się poprawimy - dodał Słoweniec.

Z parkietu kolegami dyrygował doświadczony Piotr Szczotka, który miał osiem punktów i osiem zbiórek.

- Kibice stworzyli dziś wspaniałą atmosferę. Przed meczem trener mówił, że jeśli wygramy zbiórki i powstrzymamy kontrataki gości, to uda nam się wygrać. Założenia zrealizowaliśmy. Dzięki tej wygranej będziemy mieć więcej motywacji do pracy. Wielu młodszych zawodników nabierze więcej pewności siebie - podkreślił Szczotka.

O co walczyć będzie w tym sezonie Asseco? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: