Asseco przegrało, ale trener zadowolony z gry drużyny

- To był nasz najlepszy mecz w sezonie - mówił po przegranym spotkaniu z Energą Czarni Słupsk 62:77 trener Asseco Gdynia David Dedek.
Tym razem gdynianie zachowali czujność od pierwszej piłki. Przez trzy kwarty toczyli równorzędną walkę z faworyzowanymi Czarnymi, a "siedli" dopiero w czwartej części meczu. Ten fragment przesądził o porażce gdynian w derbach Pomorza (relacja tutaj). Postawę swoich podopiecznych bardzo chwalił szkoleniowiec Asseco.

- To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie - zauważył Dedek i dodał, że tak grający zespół chciałby widzieć w każdym spotkaniu. - Jako drużyna dobrze współpracowaliśmy. Popełniliśmy tylko 13 strat, co jak na ten etap rozgrywek uważam za bardzo dobry wynik. Problemy mieliśmy w czwartek kwarcie, kiedy opadliśmy z sił. To wynika z faktu, że nie mam dużej możliwości rotacji w składzie. Jestem zadowolony z gry obronnej mojej drużyny. W grze gospodarzy udało nam się powstrzymać te elementy, o których rozmawialiśmy przed meczem. Nie ustrzegliśmy się co prawda błędów, ale Czarni nie pierwszy raz udowodnili, że są zgranym zespołem grającym szybką i twardą koszykówkę. Dlatego bardzo dziękuję chłopakom za walkę.

W gdyńskiej drużynie najlepiej wypadli: A.J. Walton (18 punktów) i Piotr Szczotka (15 punktów). Brakowało jednak im wsparcia od reszty kolegów. Co nie zmienia ogólnego dobrego wrażenia z postawy gdynian na gorącym terenie w Słupsku.

- Myślę, że możemy być zadowoleni z tego meczu. W porównaniu do poprzednich spotkań poprawiliśmy naszą grę. Przede wszystkim nie przespaliśmy pierwszej i drugiej kwarty. Dziś od samego początku zaczęliśmy bardzo dobrze. 13 strat jak na mecz wyjazdowy nie jest wynikiem złym. Zdecydowanie przegraliśmy zbiórki. Dalej musimy ciężko pracować. Mam nadzieję, że kolejne dobre spotkania tym razem zakończą się po naszej myśli - przyznał Łukasz Seweryn, który z Czarnymi zdobył 4 punkty, miał 4 zbiórki i jeden przechwyt.

Jak oceniasz postawę Asseco w dotychczasowych meczach? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »