Koszykarze Asseco we własnej hali nie dali rady Czarnym [RELACJA + ZDJĘCIA]

Asseco Gdynia - Energa Czarni 56:67

Asseco Gdynia - Energa Czarni 56:67 (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Koszykarze Asseco Gdynia w kolejnym meczu Tauron Basket Ligi przegrali na własnym parkiecie z Energa Czarni Słupsk 56:67.
Spotkanie do pewnego momentu miało bardzo wyrównany przebieg. Co prawda sam początek należał zdecydowanie do Asseco, który dzięki skuteczności A.J. Waltona objął prowadzenie 6:0, ale goście szybko wybudzili się z początkowej drzemki i na parkiecie rozgorzała twarda walka kosz za kosz.

W zespole ze Słupska świetnie spisywali się Roderick Trice oraz Marcin Dutkiewicz, którzy grali na bardzo wysokiej skuteczności, a ponadto zaliczali sporo zbiórek. Solidnie grali też Garrett Stutz oraz Joseph Taylor. Wśród gospodarzy nieco osamotnionego Waltona próbował wspomagać Ovidijus Galdikas, jednak ich koledzy spisywali się mocno przeciętnie. Dlatego po remisowej pierwszej kwarcie (18:18), od początku drugiej powoli zaczęła się zaznaczać przewaga słupszczan.

Pierwsza połowa zakończyła się jeszcze ich minimalnym prowadzeniem (32:29), ale w trzeciej kwarcie goście przeprowadzili prawdziwy szturm. Cały czas świetnie grali Trice i Stutz, za trzy trafiali Jarosław Mokros oraz Michał Nowakowski i pod koniec trzeciej kwarty przewaga Czarnych urosła aż do 18 punktów (57:39). Było więc praktycznie po meczu.

W czwartej kwarcie gospodarze jeszcze próbowali walczyć, nieco zmniejszyli różnicę (zaliczyli nawet w końcówce serię 10:0), ale na zwycięstwo szans już nie mieli. Ostatecznie Czarni wygrali 67:56.

Asseco Gdynia - Energa Czarni Słupsk 56:67

Kwarty: 18:18, 11:14, 11:25, 16:10

Asseco: Walton 18 (1), Dmitriew 10 (2), Seweryn 6 (2), Szymański 1, Szczotka 0 oraz Galdikas 14, Matczak 7 (1), Frasunkiewicz 0, Kowalczyk 0.

Energa Czarni: Trice 20 (2), Dutkiewicz 11 (3), Taylor 6, Nowakowski 5 (1), Śnieg 2 oraz Stutz 11, Mokros 9 (2), Zimmerman 3, Jarmakowicz 0, Hulls 0.

Który zespół z Trójmiasta zakończy sezon na lepszym miejscu: Asseco czy Trefl? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »

• Prokom Gdynia (żółte stroje) - AZS Koszalin 66:64 A.J. Walton najlepszym debiutantem w historii Asseco. Lepszy nawet od Browna, Motiejunasa i Blassingame'a!
  • Piłkarska reprezentacja Polski ma swoje cheerleaderki. Zostały nimi dziewczyny ze słynnego zespołu z Gdyni, który w ostatnich latach robił wielką furorę w Polsce, Europie, a nawet w USA (na meczach NBA). Podpisana w piątek umowa sprawia, że cheerleaderki z Gdyni będą występować na meczach reprezentacji oraz pojawiać się przy okazji różnych imprez związanych z drużyną narodową. Zespół z Gdyni tańczył już zresztą na meczach kadry - cheerleaderki występowały podczas towarzyskich spotkań z Niemcami i Urugwajem w Gdańsku czy z Francją w Warszawie. ZOBACZ ZDJĘCIA. Słynne cheerleaderki z Gdyni będą teraz tańczyły dla piłkarskiej reprezentacji Polski [ZDJĘCIA]