Sport.pl

Asseco: Zapomnieć o Koszalinie, Kotwica już czeka

Do rywalizacji w dolnych ?szóstkach? Asseco przystąpiło jako siódma drużyna po sezonie zasadniczym. Nad bezpiecznym miejscem - ósmym - gdynianie mieli przewagę dwóch punktów (w praktyce dwa zwycięstwa więcej), ale wyjazdowa porażka z AZS Koszalin nieco skomplikowała sytuację zespołu Davida Dedka.
Jednak nie na tyle, by przesądzać, że Asseco nie zagra w play-offach. Wciąż to gdynianie mogą rozdawać karty w tej fazie sezonu, pod warunkiem że wygrają wszystkie mecze u siebie, a i z wyjazdów przywiozą jakąś cenną zdobycz. Zanosiło się na to w Koszalinie, na terenie trudnym dla koszykarzy z Gdyni, którzy w sezonie zasadniczym przegrali tam bardzo pechowo - po dogrywce. Akademicy przed meczem z Asseco nie mieli dobrej serii. Trzy przegrane z rzędu sprawiły, że z klubem pożegnał się Gaspar Okorn, a nie najlepsza sytuacja w klubie nie wróżyła dobrze przed walką w dolnych szóstkach.

Tymczasem zespół z Gdyni był podbudowany zwycięstwami ze Stelmetem Zielona Góra i Treflem Sopot. Jednak znów powtórzył się scenariusz z końca grudnia. Asseco dało sobie wydrzeć wygraną mimo prowadzenia kilka minut przed końcem. W 38. minucie było 54:45 dla gdynian. AZS zdołał wyrównać i wygrać po dogrywce.

Teraz sytuacja graczy trener Dedka wygląda tak, że są na ósmym miejscu, czyli ostatnim gwarantującym udział w play-offach, ale tylko z przewagą jednego punktu nad AZS. Ale już w piątek A.J. Walton i spółka powinni poprawić swój wynik. Do Gdyni przyjeżdża najsłabszy zespół ligi.

Kto jak kto, ale gracze Asseco powinni mieć się na baczności. W końcu niespodziewanie przegrali z Kotwicą w 4. kolejce 81:87. A wszystko przez to, że nie mieli pomysłu na to, jak szczelnie ustawić obronę przed atakiem amerykańskich graczy. Trio Jordan Callahan, Karron Johnson, Jessie Sapp rzuciło łącznie 52 punkty. Niemal tyle to gdynianie potrafili stracić z rywalem przez cztery kwarty! Callahana, Johnsona i Sappa nie ma już w Kotwicy, teraz ciężar zdobywania punktów spoczywa na J.J Montgomerym, Terrellu Parksie i Matthew Rosinskim.

W pierwszym meczu dolnych "szóstek" Czarodzieje z Wydm przegrali ze Śląskiem 62:81.

Początek meczu Asseco - Kotwica w piątek o godz. 18.

Które miejsce zajmie Asseco przez fazą play-off? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: