Planowe zwycięstwo Asseco. Walton bliski "30" [RELACJA+ZDJĘCIA]

28.03.2014 , aktualizacja: 28.03.2014 19:58
A A A
Asseco Gdynia - Kotwice Kołobrzeg 82:69

Asseco Gdynia - Kotwice Kołobrzeg 82:69 (Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta)

Miało być zwycięstwo i było. Koszykarze Asseco Gdynia tym razem nie sprawili niemiłej niespodzianki swoim fanom i pewnie pokonali Kotwicę Kołobrzeg 82:69. Zwycięstwo gdynian nawet przez moment nie było zagrożone. I gdyby podopieczni Davida Dedka zagrali całe spotkanie z taką intensywnością jak przez trzy kwarty, to doszłoby do pogromu. A.J. Walton bliski był zdobycia 30 punktów - w sumie rzucił 27.
Mecz od samego początku toczył się pod dyktando Asseco. Gospodarze szybkimi atakami siali spory popłoch w szeregach gości, którzy nie mieli recepty na powstrzymanie błyskotliwego A.J. Waltona. Amerykanin w samej pierwszej kwarcie rzucił 10 punktów. Kotwica miała problem z oddaniem celnego rzutu, toteż w 4. minucie zanosiło się na istny pogrom (21:4 dla Asseco). W końcówce tej kwarty przyjezdni "odczarowali" gdyński kosz, dzięki czemu zdołali zmniejszyć prowadzenie gdyńskiej drużyny do 10 "oczek".

W kolejnej kwarcie oba zespoły nie grzeszyły skutecznością, a brak pomysłu na rozegranie akcji w ofensywie był wodą na młyn dla gospodarzy. Gracze trenera Dedka w defensywie byli bezbłędni, dorzucili kolejne trzy punkty do przewagi i po pierwszej połowie było 38:25 dla Asseco.

Po przerwie koszykarze z Gdyni włączyli czwarty bieg i odjechali rywalom na spory dystans. Osamotniony J.J Montgomery nie był w stanie nic wskórać wobec pomysłowej gry gdyńskiego zespołu. Asseco wyczuło słabość Kotwicy i raz po raz celnymi rzutami z dystansu i półdystansu dziurawiło kosz przyjezdnych. Ci nie bardzo mieli jak się przeciwstawić, dlatego w trzeciej kwarcie przewaga podopiecznych Davida Dedka rosła i rosła. W końcu zatrzymała się na 23 punktach.

Gdynianie na tyle się "wyszumieli" przez 30 minut, że w czwartej kwarcie oddali pola kołobrzeżanom. Goście mozolnie odrabiali straty, aż w pewnym momencie zbliżyli się na dystans 12 punktów. Na więcej koszykarze Asseco już nie pozwolili i dowieźli pewne zwycięstwo do końca. Zwycięstwo, która ani przez moment nie było zagrożone. W Asseco znów wyróżnił się Walton (27 punktów, 12/17 z gry). 18 "oczek" dorzucił Fiodor Dmitriew, a 11 Przemysław Frasunkiewicz.

Asseco Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 82:69

Kwarty: 25:15, 13:10, 27:17, 17:27

Asseco: Walton 27 (2), Dmitriew 18 (4), Frasunkiewicz 11 (3), Seweryn 8 (2), Szczotka 6, Matczak 4, Galdikas 4, Szymański 2, Paredes 2, Żołnierewicz 0, Grujić 0

Kotwica: J. Montgomery 14 (1), Piechowicz 11 (1), Arabas 10 (1), Rosinski 10 (1), Bigus 9 (1), Parks 8, Ciechociński 5 (1), Gospodarek 2, Złoty 0.

Czy Asseco awansuje do fazy play-off? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »