Porażka Asseco w ostatniej akcji meczu [RELACJA+ZDJĘCIA]

Po rzucie A.J. Waltona Asseco prowadziło 88:87 na niespełna pół minuty przed końcem spotkania. Jednak decydującą o losach meczu akcję przeprowadził Robert Skibniewski. Lider Śląska Wrocław popisał się celnym lay-upem i goście rzutem na taśmę wygrali w Gdyni 89:88.
W pierwszych minutach meczu świetnie otwarcie miał Fiodor Dmitriew. Rosjan rzucił trzy trójki, a Asseco prowadziło dwoma punktami. Jeszcze w końcówce tej kwarty gdynianie byli z przodu o jeden punkt, ale końcówka należała do duetu Robert Skibniewski, Dominique Johnson.

Johnson na tym nie poprzestał i błyskawicznie w drugiej kwarcie zdobył siedem punktów. Goście odskoczyli na osiem "oczek", na moment jednak gdynian poderwał Piotr Szczotka. Po jego dwóch udanych akcjach Asseco złapało kontakt, lecz ten podryw szybko ostudzili Robert Hyży i - nie kto inny jak - Johnson (17 punktów w pierwszej połowie). Śląsk prowadził już jedenastoma punktami i wówczas zaczął się najlepszy okres gdy podopiecznych Davida Dedka. Ze stanu 21:32 gdynianie "wyciągnęli" na 31:32. Imponujący run punktowy odbił się na dyspozycji gdynian w kolejnych minutach, bo Asseco nie grało już z takim polotem, choć trwała wymiana kosz za kosz. Oba zespoły postawiły na ofensywę. Ku uciesze publiczności. Po pierwszej połowie gdyńscy koszykarze musieli odrobić pięć punktów straty.

Odrobili, i to z nawiązką. W trzeciej kwarcie gracze trenera Dedka imponowali wymiennością pozycji, szybkim przejściem do ataku i skuteczną defensywą. Gdynianie wyłączyli z gry liderów Śląska, a sami mocnym otwarciem drugiej połowy zyskiwali coraz więcej argumentów przemawiającymi na ich stronę.

W ostatniej fazie meczu Śląsk odzyskał rytm i nie tylko punktowo doszedł Asseco, ale po akcji Paula Millera wyszedł znów objął prowadzenie (84:83). Po chwili do remisu doprowadził Dmitriew. I rozpoczęła się nerwowa końcówka. Dwa celne wolne A.J. Waltona i gospodarze prowadzili 86:84. W końcówce gdynianom zabrakło sprytu. Sprawę na korzyść wrocławian przesądzili Johnson i Skibniewski.

Asseco Gdynia - Śląsk Wrocław 88:89

Kwarty: 18:20, 24:27, 19:11, 27:31

Asseco: Szczotka 23 (2), Dmitriew 21 (4), Frasunkiewicz 16 (4), Walton 15, Kowalczyk 5 (1), Seweryn 4, Żołnierewicz 2, Galdikas 2, Szymański 0, Matczak 0.

Śląsk: Johnson 26 (3), Skibniewski 25 (4), Miller 12 (1), Mroczek-Truskowski 12 (2), Hyży 8, Gabiński 4 (1), Kikowski 2, Sulima 0.

Czy koszykarze Asseco awansują do fazy play-off? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »