Asseco w play-offach! Polscy "Jeziorowcy" pokonani

Asseco w play-offach! Awans do fazy pucharowej Tauron Basket Ligi gdynianie zawdzięczają wygranej w Tarnobrzegu z Jeziorem. To był zresztą warunek konieczny, od którego zależało, czy zespół Davida Dedka zagra w kolejnej rundzie. Przeciwko Stabill Jezioro double-double miał A.J. Walton. Amerykanin zdobył 21 punktów i miał aż 13 zbiórek.
Gdynianie świadomi szansy, jaka przed nimi stała, od początku postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Po celnym rzucie Ovidijusa Galdikasa Asseco prowadziło 11:5. Były to pierwsze w meczu punkty Litwina, który pierwszą połowę zakończył z dorobkiem ośmiu punktów. Skuteczniejszy od niego w tej części spotkania był tylko A.J. Walton (10). Zespół trenera Davida Dedka miał także inne atuty - Piotra Szczotkę oraz Fiodora Dmitriewa. Poza tym gdyński zespół był lepiej zbilansowany, przez co akcenty w ofensywie rozkładały się na kilku zawodników. Dzięki temu Asseco do szatni schodziło z 12-punktowym prowadzeniem.

W trzeciej kwarcie polscy "Jeziorowcy" próbowali złapać wiatr w żagle, ale goście na niewiele im pozwalali. Gospodarze zdołali odrobić jedynie trzy punkty, w czym zasługa świetnie grającego Kevina Goffney'a.

Na początku czwartej kwarty gdynianie "dostali" dwie trójki i mecz zaczął się praktycznie od nowa. Obie drużyny szły łeb w łeb do stanu 70:64 dla teamu Dedka. Lecz po chwili Jezioro znów skarciło gdyńską defensywę celnym rzutem zza linii 6,75 i goście do końca musieli drżeć o wynik. Na nieco ponad trzy minuty przed końcową syreną "Jeziorowcy" wygrywali 72:70 i było to pierwsze i ostatnie ich prowadzenie w tym spotkaniu. Gdynianie zanotowali run 14:3 i przypieczętowali ważne zwycięstwo, które niezależnie od wyniku meczu Śląska Wrocław z AZS-em Koszalin oznacza awans Asseco do play-offów!

Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Asseco Gdynia 75:84

Kwarty: 18:24, 17:20, 21:18, 19:22

Stabill: Goffney 17 (2), Allen 16 (2), Doaks 12 (1), Krajniewski 8 (2), Łukasiak 8, Patoka 7 (1), Fitzgerald 7, Hamilton 0.

Asseco: Walton 21, Dmitriew 17 (1), Szczotka 15 (1), Galdikas 11, Frasunkiewicz 11 (1), Kowalczyk 2, Szymański 2, Matczak 0, Żołnierewicz 0.