Na początek play-off koszykarze Asseco bez szans w Zielonej Górze

W pierwszym meczu 1/4 finału play-off Tauron Basket Ligi koszykarze Asseco Gdynia przegrali w Zielonej Górze ze Stelmetem 66:84. Drugie spotkanie odbędzie się 4 maja również z Zielonej Górze, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.
W miarę wyrównana walka trwała w tym meczu tylko do 7. min (13:10 dla Stelmetu). W tym momencie gospodarze przycisnęli pedał gazu i szybko zaczęli odjeżdżać gdynianom. Przełom pierwszej i drugiej kwarty Stelmet wygrał 19:4 i w 12. min prowadził już 32:14. W zespole mistrzów Polski nie do zatrzymania był Vladimir Dragicević (17 pkt do przerwy), skutecznością imponował Przemysław Zamojski (8 pkt, 100 procent skuteczności z gry), swoje robił też Christian Eyenga (9 pkt). Natomiast w zespole gości walkę próbowali podjąć tylko rezerwowy Przemysław Frasunkiewicz (8 pkt) oraz na tablicach Ovidijus Galdikas.

Po dwóch kwartach Stelmet prowadził aż 52:25 i było praktycznie po meczu. W drugiej połowie odbywały się już klasyczne dożynki. Jedni chcieli spokojnie dograć mecz do końca, drudzy uniknąć kompromitacji. Swój cel osiągnęły oba zespoły. Stelmet bez wysiłku dowiózł zwycięstwo, a ambitnie grający gdynianie zmniejszyli straty i nawet udało im się wygrać drugą połowę 41:32. Dobre i to...

Stelmet Zielona Góra - Asseco Gdynia 84:66

Kwarty: 24:12, 28:13, 18:18, 14:23

Stelmet: Dragicević 21 (1), Eyenga 14 (1), Koszarek 11 (1), Zamojski 8 (1), Brackins 6 oraz Sroka 6 (2), Chanas 5 (1), Cel 4, Ginyard 4 (1), Cesnauskis 3 (1), Hrycaniuk 2.

Asseco: Galdikas 18, Dmitriew 11 (1), Walton 8, Szczotka 6, Seweryn 5 (1) oraz Frasunkiewicz 8, Żołnierewicz 4, Matczak 4, Kowalczyk 2.